Cleveroni automatiseeritud pakiväljastustornide asemel hakkab Walmart rohkem rõhku panema kauba otse autos istuva kliendini toimetamisele. Taoline teenus on koroonapandeemia vältel osutunud erakordselt populaarseks.

"Kliendid ütlesid meile, et nad tahavad vaid üht kaubaväljastuspunkti ning see peaks asuma õues," seletas otsust Wall Street Journalile poeketi pressiesindaja.

Walmart plaanib praegu kasutuses olevast 1600 Cleveroni robotist õige pea poodidest minema viia 300. Ülejäänud 1300 jäetakse hetkel küll poodide sissepääsude juurde alles, kuid nende kasutamine peatatakse ning jäädakse mõtlema, mis otstarbel taolisi "pakiväljastustorne" veel kasutada saab.

Walmarti otsus on jätk nende viimase aja sammudele. 2019. aastal sai poeketi uueks juhiks John Furner, kelle visiooniks on olnud klientidele nähtava automatiseerimise vähendamine. Furneri eelkäija Greg Foran oli suur automatiseerimise pooldaja ning just tema ametiajal alustas Walmartiga koostööd ka Cleveron.

Cleveroni esindaja sõnul ei saa ta Walmarti otsust kommenteerida, kuid Eesti ettevõte jätkab Walmartiga koostööd muudes valdkondades.