Ettevõtte idee on pakkuda personaliseeritud kindlustust vastavalt platvormi kasutavatele töötajate tegelikele töötundidele, tutvustab ettevõte end konkursil.

Ettevõte kandideerib idufirmade Euroopa konkursil kuumimate kindlustuse idufirmade konkursil, kus soovijad saavad oma hääle anda. Hääle saab anda siin.

Ärileht kirjutas aprillis, et platvormimajandusele finantsteenuseid pakkuv idufirma Cachet, mille asutajateks on Hedi Mardisoo ja Kalle Palling, sai kindlustusmaakleri litsentsi.

Eesti sõidujagamisplatvormide autojuhtide jaoks laieneb Cachet' kindlustuspakkumiste valik, ettevõtte jaoks avaneb võimalus pakkuda maaklerteenust üle Euroopa.

Kindlustusmaakleri litsents võimaldab Cachet'l teha klientidele võrdlevaid kindlustuspakkumisi erinevatelt kindlustusandjatelt. Nii äpitaksode juhtide kui tavaklientide jaoks kasvab võimalus leida endale Cachet' abiga sobiva hinnaga paindlik liiklus- ja kaskokindlustus.

Siiani kindlustusvahendajana ühe kindlustuse, BTA pakkumisi vahendanud Cachet alustab maaklerina koostööd veel viie Eesti kindlustusandjaga - PZU, Seesam, Ergo, Gjendsidige ja Salva Kindlustus.

"Möödunud aasta jooksul on platvormitöö tähtsus kasvanud. Samal ajal on hoogu juurde saanud vaidlused seda tüüpi töö jätkusuutlikkuse ümber. Selleks, et platvormimajandus muutuks paremaks ja jätkusuutlikumaks, peame looma teenuseid, mis lähtuksid platvormitöötajate vajadustest.

Äpitaksojuhtide tegelikku sõidukoormust arvestav kindlustus, mida Eestis on kasutanud rohkem kui kolmandik Bolti, Uberi ja Yandex Go juhtidest, aitab neil keskmiselt poole kindlustuskuludest kokku hoida, aga ka oma tööajast selgemat ülevaadet saada," selgitas
Cachet' tegevjuht ja kaasasutaja Hedi Mardisoo.

Mardisoo sõnul ongi Cachet' eesmärk anda töötajatele tänases platvormimajanduse ökosüsteemis õiglasem ja kesksem roll. "Üks platvormitöö suuri eeliseid töötajate jaoks on iseseisvus ja sõltumatus. Teenused, mis toovad töötaja andmed kokku üle platvormide ja annavad töötajatele rohkem isemääramisõigust, nagu Cachet' puhul võimalus kujundada oma liikluskäitumisega kindlustuspoliisi hinda või tasuda ainult sõidetud tundide eest, suurendavad töötajate rahulolu ja vähendavad üksikute platvormide kontrolli," ütles Mardisoo.

2019. aastal tegevust alustanud Cachet soovib tänavu oma klientide hulka Eestis kahekordistada. Lisaks Eestile Lätis ja Poolas tegutseva ettevõtte jaoks avab üle-euroopaline maaklerilitsents võimalusi rahvusvahelist äri kasvatada ning laiendada teenust seniselt liiklus-
ja kaskokindlustuselt mikromobiilsuse ja õnnetusjuhtumi kindlustuse valdkondadesse. Cachet' sihikul on Suurbritannia ja Põhjamaade turud.