Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et tuludeklaratsioonide esitamise ametlik tähtaeg on reedel, 30. aprillil, kuid koroonaviiruse leviku tõttu saab deklaratsioone esitada kauem nii elektrooniliselt kui ka paberil.

Veebikeskkonnas e-MTA jääb deklaratsioonide esitamine avatuks ka pärast ametlikku esitamise tähtaega ning e-kanalisse sisenedes jääb otseviide tulude deklareerimisele aktiivseks kuni 31. maini. Samuti on alates tänasest avatud MTA teenindusbürood, kuid kehtib 25% täituvuse nõue.

„Soovitame inimestel esitada tuludeklaratsioon elektroonilist ning mitte kiirustada teenindusbüroodesse, sest täituvuse piirangu tõttu võivad tekkida järjekorrad. Palume klientidelt mõistvat suhtumist ja soovitame COVID-19 riskigruppi kuuluvatel inimestel oodata, sest tuludeklaratsiooni esitamiseks on aega mai lõpuni," ütles MTA klienditeeninduse valdkonnajuht Heli Kullamaa.

Tänaseks on esitatud 697 000 tuludeklaratsiooni, neist 98,5% esitati elektrooniliselt. Tagastamisele kuulub enammakstud tulumaksu summas 196 miljonit eurot, juurdemaksmisele kuulub 53 miljonit eurot. Tagastamisele kuuluvast tulumaksust on annetusteks suunatud 171 000 eurot.

Kõik MTA elektroonilised kanalid ja infotelefonid töötavad jätkuvalt. Helistada saab MTA infotelefonile 880 0811 (eraklient), 880 0812 (äriklient), 880 0814 (tolliinfo), 880 0815 (e-maksuteenused) ning samuti on võimalus kirjutada e-posti aadressidele eraklient@emta.ee, ariklient@emta.ee, tolliinfo@emta.ee või e-maks@emta.ee. MTA-le saab esitada küsimusi ka iseteeninduskeskkonna e-MTA kaudu (menüüpunktis „Suhtlus" või jaluses lingilt „Saadan kirja").