Strateegiakeskuse ettevõtlusteenistust juhtima asuv Mart Luik peab olulisemateks ülesanneteks Tallinna kujundamist juhtivaks digipealinnaks, dialoogi eraettevõtetega ja alustavate ettevõtete toetamist ning ringmajanduse viimist Põhjamaade pealinnadega võrreldavale tasemele.

„Tallinn on fantastiline bränd ja linna rahvusvahelise kuvandi laiendamisel on suur kasvupotentsiaal," sõnas Luik. "Üheks olulisemaks esmaseks fookuseks on turismimajanduse taaskäivitamine, et pärast koroonaviirusega seotud kriisi ületamist jätkata suurürituste toomist Tallinna: olgu selleks rahvusvahelised konverentsid, spordivõistlused või kultuuriüritused."

Enne uude ametisse asumist lahkub Mart Luik Tallinna linnavolikogust, kus ta töötas volikogu aseesimehe ja Isamaa fraktsiooni juhina. Samuti ei kandideeri ta sügisel kohalike omavalitsuste valimistel. „Jään küll edasi erakonna liikmeks, aga lahkun tegevpoliitikast,“ ütles Luik.

Mart Luik on lõpetanud ajakirjanikuna Tartu ülikooli ja on lõpetamas MBA õpinguid University of Cumbria’s Suurbritannias. Ta on varasemalt töötanud Postimehe, Ajakirjade Kirjastuse ja TV3 juhina, samuti tegutsenud meediajuhina Venemaal, Sloveenias ja Ukrainas. Hiljuti töötas ta välisministeeriumis ministri nõunikuna.

Ettevõtlusteenistuse direktori ametikohale toimus avalik konkurss. Direktori ametikohale kandideeris kokku 39 inimest ja konkurss viidi läbi kolmes etapis. Valikukomisjon tegi oma otsuse paneelvestluse, senise tegevuse, visiooni ja intervjuu põhjal. Valikukomisjoni kuulusid komisjoni esimehena linnakantsler Kairi Vaher ja liikmetena abilinnapea Aivar Riisalu, linna personalidirektor Vilve Raik ning välise eksperdina Paavo Nõgene.