Ethereumi looja varandus ületas miljard dollarit pärast seda, kui krüptoraha tokeni hind ületas 3000 dollarit. Buterinil on digirahakotis üle 333 000 tokeni. Forbes teatab, et alates eelmise aasta algusest on programmeerija varandus kasvanud peaaegu 25 korda.

Ethereumi väärtus tõuseb tänu detsentraliseeritud rahanduse (DeFi) rakenduste populaarsuse kasvule. Selliste rakenduste eesmärk on asendada pangad ja kindlustusseltsid.

Vitali (Vitalik) Buterin sündis 1994. aastal Kolomnas, Moskva oblastis. Hiljem kolis ta koos perega Kanadasse. Aastal 2012, kui noormees oli alles 18-aastane, asutas ta esimese krüptovaluutat käsitleva ajakirja Bitcoin Magazine. Buterin töötas ka teadusajakirjas Ledger, mis avaldab krüptorahade ja plokiahelate alaseid uurimistöid.

2014. aastal pälvis Buterin Peter Thieli noortele tegijatele suunatud auhinna - investor Thiel pakkus alla 23-aastastele noortele 100 000 dollarit isiklike huvide arendamiseks väljaspool ülikooli. Aasta hiljem tuli Buterin koos oma meeskonnaga välja Ethereumi esimese versiooniga.