Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et aasta alguskuudel kulutulena liikvele läinud hirmusõnumid, justkui sügiseks enam kortereid kõigile enam ei jagu, oli hea näide sellest, kuidas soovmõtlemine koos veiniklaasi taga levivate salajuttudega võib turuosalised lühiajaliselt täiesti hulluks ajada.

„Üks ees, teised järel ja lõpptulemusena jõudsime olukorda, kus iga teine leibkond arvas, et kinnisvara ostmiseks pole parimat aega - nii need hinnad tõusidki. Need, kellel piltlikult öeldes on näpud kinnisvarapõllul igapäevaselt mullas, teadsid juba talvel ette, et pakkumiste arv hakkab kevadel ja suvel kasvama, nii on ka läinud ja tänaseks peaks kõikidele turuosalistele olema selge, et sügisel on valikut tänasega võrreldes veel rohkem," sõnas ta.

„Kõige kuumem küsimus on hetkel pigem selles, kas hinnad võivad kiirelt tagasi kukkuda. Kuniks nõudlus püsib, räägime me siiski turu tasakaalu loksumisest, hinnalangust peljata pole põhjust. Kuid karta, et sügisel maksab kinnisvara 50% rohkem ja pakkumisi on üks korter kümne ostja kohta - ei ja veelkord ei, sellist asja me ei näe," lausus ta. „Võtke rahulikult, kui on kodu vaja osta, ostke ära, aga linnalegendide tõttu arutult ennast lõhki laenata pole küll vajadust," lisas Sooman.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid