Tehnoloogiagigandi sõnul alustasid nad uurimist, sest neid teavitati Gatesi võimalikust ebasobivast käitumisest. Microsoft otsustas uurimise aset leidmise avalikustada, sest Bill ja Melinda Gates teatasid hiljuti 27 aastat kestnud abielu lahutamisest, vahendab BBC.

"Saime kaebuse, et Bill Gates üritas 2000. aastal alluvaga intiimsuhtesse astuda," seisab Microsofti tänases avalduses. "Tegime uurimise käigus koostööd ka advokaadibürooga ning pakkusime tuge töötajale, keda Gates potentsiaalselt väärkohtles."

Microsofti siseuurimine lõppes tulemuseta, sest Bill Gates otsustas enne selle lõppu ettevõtte juurest taanduda. Toona tõi ta põhjenduseks soovi pühendada rohkem aega Bill&Melinda Gatesi heategevusorganisatsioonile. Gates lahkus Microsofti juhatusest vaid kolm kuud pärast enda sinna tagasivalimist.

Armuafääri toimumist kinnitab ka Bill Gates, kuid tema sõnul ei olnud see siiski Microsoftist lahkumise põhjuseks. "See leidis aset 20 aastat tagasi, kuid lõppes kõikide poolt sõbralikult," kommenteeris Bill Gatesi pressiesindaja Wall Street Journalile. "Gatesi otsus juhatusest lahkuda ei olnud kuidagi antud uurimisega seotud. Kui te vaatate Gatesi varasemaid avaldusi, siis ta rääkis rohkema aja pühendamisest heategevusele juba aastaid varem."

Bill ja Melinda Gates teatasid möödunud nädalal, et lahutavad 27 aastat kestnud abielu. USA meedia teatel on neil juba olemas kokkulepe, kuidas jaotada maailma ühe rikkaima mehe Bill Gatesi vara, mille koguväärtus on umbkaudu 102 miljardit eurot. Nad on lubanud ühise heategevusorganisatsiooni juures koostööd jätkata ka peale lahutust.