„Palju rohkem Eesti elanikke võiks liiklusvahendina eelistada jalgratast ja seda eriti suvel. Jalgratas on tervislik ja keskkonnasõbralik valik, lisaks jõuab rattaga linnas liigeldes sageli kiiremini kohale kui autoga. Jalgrattaalgatusega tahame anda oma panuse, et hoida loodust ning pakkuda autoomanikele keskkonnasõbralikumaid lahendusi,“ ütles ERGO sõidukikindlustuse riskijuht Mikko Pilt.

Pilt lisas, et kuigi jalgratas on suvel mugav ja kiire liiklusvahend, siis näiteks Tallinnas sõidab rattaga igapäevaselt kõigest mõni protsent linnaelanikest. Seda on Pilti sõnul kordades vähem, kui näiteks naaberlinnas Helisingis.

Möödunud suvel valis iga viies ERGO klient asendusauto asemel jalgratta. „Kui keskmiselt sõidetakse asendusautoga 50 kilomeetrit päevas, siis ainuüksi tänu nendele autoomanikele, kes valisid eelmisel suvel asendusauto asemel jalgratta, säästeti auto remondiperioodil kokku suisa 3750 kilomeetrit. See omakorda tähendab, et õhku paisati ligi 480 kilo vähem süsinikdioksiidi,“ rääkis Pilt.