Muudatus puudutab vaid neid pensioniealisi SEB kliente, kes saavad II sambast eluaegseid väljamakseid ja on selleks sõlminud SEB Pensionilepingu.

SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal otsustas lõpetada II samba eluaegsete väljamaksete teenuse pakkumise seoses pensionireformiga. „Pensionireform on klientidele toonud uusi võimalusi ning SEB Pensionilepingu lahenduse vastu pole enam huvi tuntud. Kuna tahame oma klientidega ühte jalga käia, suuname ka oma ressursid teenustesse, mille järgi tuntakse kõige suuremat vajadust," kommenteeris otsuse põhjust SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaali juht Triin Messimas ja lisas, et kliendil on kaks valikut, kuidas edasi tegutseda.

„Need, kes soovivad, et nende II samba eluaegsed pensioni väljamaksed jätkuksid ka edaspidi, ei pea midagi tegema. Ainus, mis nende jaoks muutub, on see, et alates 2022. aasta 1. veebruarist hakkab SEB asemel pensionimakseid tegema sotsiaalkindlustusamet," märkis ta.

"Teine võimalus on igakuiste maksete asemel oma II samba pensioniraha kokkulepitud tagastusväärtuses korraga välja võtta. Selleks saab esitada veel kuni käesoleva aasta 30. juunini digitaalselt või SEB kontorites koha peal pensionilepingu ülesütlemise avalduse. Sedasi tegutsedes lõppeb kliendi leping 31. augustil ning SEB Life and Pension Baltic teeb talle väljamakse 2021. aasta septembrikuu jooksul," tutvustas Messimas valikuid.