Mais esitasid rohkem kui 20 eksperti oma nägemuse selle kohta, mida tuleks seoses püsiühenduse võimaliku loomisega täiendavalt uurida ja analüüsida. “Suvel valmivad esimesed lähteülesanded, mida avalikult tutvustame ning neist tulenevalt saame planeerida kogu edasist tööd. Liigume töödega kiiresti, kuid seejuures soovime kuulda kohalike inimeste ettepanekuid, kelle jaoks eelkõige oleme loonud võimaluse kaasa rääkimiseks,” märkis rahandusministeeriumi riigi eriplaneeringute nõunik Siim Orav.

Uuringute lähteülesanded puudutavad muuhulgas käsitiivaliste, mereimetajate ja lindude, samuti merepõhja ja veealuse müra küsimusi. Planeeringu koostamise ja mõju hindamise käigus võetakse arvesse nii seni tehtud uuringuid kui ka viimaseid insener-tehnilisi projekte ja arengud, mis aitavad analüüsida projekti teostatavust uue nurga alt.

Edaspidi on kõik projektiga seotud avalikud dokumendid, sh ka uuringud ja eksperthinnangud leitavad veebilehel www.püsiühendus.ee. Lehel saavad kajastatud ka projekti uudised, püsiühenduse eriplaneeringu ja selle elluviimisega kaasnevate strateegilise mõjude hindamise arengud, samuti avalikud sündmused ja toimuvad arutelud ning meediakajastus. Juba praegu saab kodulehel tutvuda varem teostatud analüüsidega, samuti on võimalik registreerida oma e-posti aadress, et saada edaspidi projekti uudiskirju.

2020. aasta alguses avalikustatud avaliku arvamuse uuringu kohaselt oodatakse püsiühenduselt eelkõige suuremat positiivset mõju kohalikule ettevõtlusele ja turismile. Esialgsed uuringud toovad välja projekti hea tasuvuse nii silla kui ka tunneli alternatiivi korral. Samas ei välistata paralleelselt toimiva praamiühenduse säilitamist, millel oleks väärtus nii saare külalistele kui ka teistele reisijarühmadele.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena