"Olen oma Soome ametikaaslase Sanna Mariniga töörände teemal rääkinud korduvalt, sealjuures Ülemkogu kohtumistel. Lisaks olen Ülemkogul tähelepanu juhtinud sellele, et töörände piiramine pole kooskõlas Euroopa Liidu Nõukogu soovitustega. Teisedki valitsuse liikmed on oma Soome kolleegidega töörände piirangute leevendamisest mitmeid kordi rääkinud. Olukord on keeruline ja puudutab tuhandete Eesti perede elukorraldust ning seepärast jätkame tööd lahenduse nimel," ütles peaminister Kaja Kallas pressiesindaja vahendusel ERR-ile.

Avalikult pole Eesti riigi mure oma kodanike naaberriiki reisimise pool aastat kestnud tõkestamise pärast kuigi nähtav.

"Välisministeeriumite koordineerimisel ja sotsiaalministeeriumite, tervishoiuametite, siseministeeriumite ja teiste asjaomaste ametkondade osalemisel toimuvad ühe-kahe nädala tagant kahepoolse COVID-19 töögrupi kohtumised. Sel aastal on toimunud kohtumised 27. jaanuaril, 3. veebruaril, 10. veebruaril, 17. veebruaril, 3. märtsil, 17. märtsil, 31. märtsil, 14. aprillil, 28. aprillil, 10. mail, 24. mail ja 31. mail," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Kristina Ots teisipäeval ERR-ile.

Lisaks suhtlevad regulaarselt kahe riigi välisministrid, märkis Ots.

Soome saatkonna pressinõunik Sanna-Leena Immanen rõhutas oma vastustes ERR-ile, et praegused piirangud, mis sisuliselt välistavad töörände Eestist, kehtivad 15. juunini ning need ei tee vahet Eesti ja teiste riikide kodanikel. Samas andis ta lootust, et Euroopa Liidu digitõendi käivitumisel võib Soome oma poliitikat muuta.