DelfinGroupi dividendipoliitika näeb ette, et lisaks iga-aastasele omanikutulule maksab ettevõte dividendi ka igas kvartalis. Selle suurus on kuni 50 protsenti kvartaalsest kasumist. Nii otsustas DelfinGroupi aktsionäride üldkoosolek maksta eelmise aasta eest 1,1 miljonit eurot ja käesoleva aasta esimese kvartali eest 400 000 eurot dividende. Väljamakse toimub 30. juunil. Finantsettevõtte eelmise aasta maksueelne kasum ulatus 4,6 miljoni euroni ja puhaskasum 3,8 miljoni euroni.

DelfinGroupi juhatuse esimees Didzis Ādmīdiņš ütles, et ettevõtte majandustulemused jätkavad stabiilselt kasvamist. "Oleme rahul nii pandimajade, kasutatud asjade e-müügi kui ka tarbijalaenude segmendi näitajatega. Ootame piirangute jätkuvat leevendamist ja äride avanemist, sest vaid nii suureneb majandusaktiivsus. Tänu sellele kasvab nõudlus moodsa finantsteenuse järele, olgu selleks tarbijakrediidi pakkumine või kasutatud asjade müük e-poes," sõnas ta.

Üle Läti tegutseva finantsettevõtte jaoks on teise poolaasta suurimaks ja olulisemaks sündmuseks aktsiate esmane avalik pakkumine ehk IPO Riia börsil. "Oleme kindlad, et meie otsus maksta kvartaalselt dividende teeb meid potentsiaalsete investorite silmis aktraktiivseks," ütles ettevõtte juhatuse esimees.

DelfinGroupi selle aasta kolme esimese kuu käive ulatus 6 miljoni euroni ja puhaskasum 800 000 euroni. Laenuportfell suurenes 32 miljoni euroni. EBITDA tõusis 21 protsenti 2,5 miljoni euroni ja maksueelne kasum 6 protsenti 1,1 miljoni euroni.