Pakkumise raames soovib ettevõte kaasata 680 000 eurot.

Ettevõtte juht ja asutaja, Mart Suurkask, sõnas, et neli aastat tegutsenud ettevõte on seni pannud rõhku põhitoote Nutika Ülekäiguraja kontseptsiooni arendamisele, ennetamaks ja ära hoidmaks välditavaid liiklusõnnetusi. "Oleme välja töötanud masinnägemisel põhineva Nutika Ülekäiguraja, millega oleme valmis sisenema välisturgudele. 2021. aasta üheks eesmärgiks on müügistrateegia arendamine ja väliste partnerlussuhete loomine, millega oleme nüüdseks ka jõudsalt alustanud. Hetkel on meil käimas läbirääkimised ja aktiivne suhtlus Horvaatia, UK, Kreeka, Saksamaa ja Hispaania turgudega. UK-sse oleme esimese seadme tarninud ning järgmisel nädalal saadame seadmed Horvaatia poole teele sealsele suurimale telekomi operaatorile A1. Müügivõimekuse kasvades soovib Bercman siseneda ka teistesse Lääne ja Kesk-Euroopa riikidesse (sh Belgiasse, Sloveeniasse, Slovakkiasse, Prantsusmaale, Hollandisse ning Tšehhi), kus samuti läbirääkimised võimalike partneritega täna juba käivad.".

Ettevõtte aktsiate esmase avalikust pakkumisest rääkides lisas Mart: "Ettevõtte ambitsioonid on suured ja plaanime IPO raames kaasatud raha investeerida ettevõtte kasvu. Arendame edasi olemasolevaid ja uusi tooteid ning investeerime eksporditegevuste laiendamisse läbi rahvusvaheliste edasimüüjate."

Ettevõtte nõukogu esimees ja aktsionär Kuldar Leis lisas: "Võimalus kaubelda aktsiatega Nasdaq Börsil toetab meie visiooni saada eelistatuimaks partneriks globaalsel intelligentsete transpordisüsteemide ja targa linna innovatiivsete lahenduste turul."

Mitu ettevõtet börsile viinuna kinnitab Kuldar: "Nasdaq on välispartneritega suhtlemisel oluliseks kvaliteedimärgiks, tõstes seeläbi ettevõtte läbipaistvust ja usaldusväärsust."

Ettevõte asub Tartus, kus tegutseb 10-liikmeline optsioonidega varustatud meeskond. Lisaks põhitootele arendab Bercman Technologies Nutikat Mobiilsuskeskust ehk interaktiivset infosüsteemi transporditeenuse pakkujatele nõudepõhise ühistranspordi võimaldamiseks.

"Isejuhtivate sõidukite maastikul on äärmiselt põnevad ajad ning püüame omalt poolt kaasa aidata ühendatud- ning isejuhtivate sõidukite kiiremaks kasutuselevõtuks. Selge on see, et üleminek täielikult autonoomsele liikluskeskkonnale võtab veel aega, aga juba ka vahepealsetel arengutel on suur potentsiaal keskkonna ohutumaks ja mugavamaks muutmisel," kirjeldas Mart valdkonna arenguid ning tõi näited ettevõtte senisest tegevusest:

Ettevõte viib aktsiad Tallinn First North alternatiivturule, kus pakkumise käigus emiteerib ettevõte kuni 200 000 aktsiat. Suure huvi korral suurendatakse aktsiate pakkumist kuni 240 000 aktsiani. Ühe aktsia hinnaks on 3,4 eurot, millest 10 senti on nimiväärtus ja 3,3 eurot ülekurss. Märkida saab ainult täisarvu aktsiaid.

Märkimisperiood kestab 14. juunist kuni 22. juunini. Kokku loodab ettevõte investoritelt kaasata kuni 680 000 eurot või suure huvi korral kuni 816 000 eurot. Pakkumisel saavad osaleda Eesti investorid. Peale märkimisperioodi lõppu noteeritakse aktsiad First Northi alternatiivbörsil.