Tallinna börsi põhinimekirjas noteeritud ettevõtetest tõusid täna vaid Efteni, Silvano Fashion Groupi ning Tallinki aktsiad. Samas jäi kõikide nende väärtpaberite hinnatõus alla 1 protsendi. Paigal tammusid PRFoodsi ning Arco Vara aktsiad.

Kõik teised Tallinna börsi põhinimekirja aktsiad langesid. Enim sai pihta Pro Kapitali aktsia, millega kauplemine oli enne tänast mitmeid päevi peatatud, sest ettevõte ei olnud tähtajaks esitanud mulluse aasta auditeeritud majandusaasta aruannet. Nädalavahetusel majandusaasta aruanne ilmus, kuid midagi positiivset sealt Pro Kapitalile vastu ei vaadanud - ettevõte sai Tallinna börsiajaloo suuruselt teise aastakahjumi, mille katmiseks tuli käiku võtta kogu varasemate aastate jaotamata kasum ning reservfond.

Pro Kapitali aktsia kukkus seetõttu pea 10 protsenti, 1 euro peale. Samas on aktsia endiselt väärt rohkem kui enne T1 keskuse pankroti välja kuulutamist. Tol hetkel maksis aktsia 0,98 eurot. Võib öelda, et kummalised on nii peale T1 pankroti välja kuulutamist aset leidnud aktsiahinna tõus kui ka nüüd aset leidnud pea sama järsk langus - kogu perioodil ei ole sisuliselt mitte midagi muutunud, sest majandusaasta aruanne oli, tõsi - auditeerimata kujul, tegelikult ka varem olemas.

Suurima tõusu tegi Balti börsil aga hoopis Riia alternatiivturul kauplev kosmeetikatootja Madara Cosmetics, mille aktsia tõusis täpselt 15 protsenti ning kaupleb nüüd 27,6 euroga. Selle taga võib näha ettevõtte tänast otsust maksta iga aktsia pealt 40 senti dividendi, mida on oodatust rohkem. Dividendisaajate nimekiri fikseeritakse 29. juunil.

Tallinna börsiindeks langes täna 0,34 protsenti ning kogu Balti börsiindeks koguni veidi enam - 0,4 protsenti. See on maailmaturu liikumisega kerges vastuolus - pea kõik olulisemad börsiindeksid olid täna Euroopas ja Aasias rohelised.