Artikkel räägib sellest, et mobiilimaksefirma Fortumo sõlmis eelmisel aastal lepingu Myanmari telekomiga Mytel, mis kuulub osaliselt Myanmari sõjaväele.

Fortumo OÜ kaebas Pressinõukogule, et artikkel on vale, eksitav ja firma mainet kahjustav ning selle pealkiri jätab mulje, nagu oleks Fortumo seotud otseselt sõjaväelise riigipöördekatsega Myanmaris ning seda ka rahastanud.

Delfi vastas Pressinõukogule, et parandas artikli pealkirja pärast avaldamist Fortumo palvel. Delfi märkis, et muid nõudeid ega täpsustusi kaebaja toimetusele ei esitanud. Delfi lisas, et ei anna artiklis ühtegi omapoolset hinnangut, kaebaja seisukoht on kajastatud ja artiklist on üheselt arusaadav, et uudise algallikas on Äripäev.

Pressinõukogu otsustas, et Delfi rikkus artikli algse pealkirjaga ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.11, mis ütleb, et pealkirjad ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu hinnangul on pealkiri, mis ütleb, et Fortumo tegi diili Myanmari sõjaväelise huntaga, eksitav, sest Äripäevast refereeritud artiklist endast selgub, et Fortumo partner on sõjaväe osalusega telekomifirma, millega sõlmiti leping enne riigipöörde toimumist riigi eelmise valitsuse ajal. Lisaks ei olnud see ka lepingu sõlmimise ajal Euroopa Liidu keelatud ettevõtete nimekirjas. Kuigi Delfi muutis artikli pealkirja korrektseks, jõudis algne variant üleval olla kolm tundi ja lugejaid eksitada.