Ehitustegevus Tallinna südalinnas uue büroohoone Maakri HUB rajamiseks kestab ligi aasta. Fausto Capital investeerib Maakri 23A kinnistu ostu koos renoveerimisega kokku 25 miljonit eurot.

Fausto Capitali müügidirektori Einar Niine sõnul avab uus tornmaja Maakri tänaval oma uksed kõikide plaanide kohaselt järgmisel suvel. „Praegu lammutatakse maja sisuliselt karkassini maha ning edasi algab juba renoveerimine. Täiesti uue ilme saavad hoone fassaadid ja siselahendused ning majale ehitatakse peale kaks klaasist lisakorrust. Maja muudetakse keskkonnasäästlikuks ning välja vahetakse tehnilised lahendused, isolatsiooni-, kütte-ja ventilatsioonisüsteemid," rääkis Einar Niin.

17-korruseline Maakri HUB toob ärikinnisvara turule 10 000 ruutmeetrit A-klassi büroopinda ja pakub konkurentsi Tallinna kesklinna tornmajade piirkonna majadele. Uus Maa Ärikinnisvara OÜ maakler Aira Veelmaa, kes tegeleb Maakru HUB büroopindade vahendamisega, kinnitas, et nõudlus südalinna büroopindade vastu on endiselt suur. „Hoolimata sellest, et üle aasta on suur osa ettevõtteid olnud kodukontorites, on sel aastal südalinnas valmivad uued büroohooned suures osas üürilepingutega kaetud juba enne ehitustööde lõppu. Julgeme prognoosida, et koroona olukorra leevenedes huvi uute büroopindade vastu pigem kasvab," rääkis Veelmaa.

Ka Einar Niin on klientidega suheldes täheldanud, et inimesed soovivad pigem kaasaegsetesse töökeskkondadesse naasta. „Seda kinnitab asjaolu, et mitmed mõneks ajaks ootele jäänud ettevõtted on uute bürooruumide otsingul taas aktiveerunud," lisas Niin.

Varem Maakri 23a majas ankurrentnikuna tegutsenud Postimees koos Kanal 2-ga kolis eelmisel aastal Fausto Capitali teise suuremasse arendusse Tartu maantee ääres paikneva endise paberivabriku kvartalisse rajatud ärilinnakusse Fahle Park.