Juuli alguse seisuga on Tallinna vanalinnas müügis või üürile anda ligi sada äripinda, millest enamik olid kunagi hubased kohvikud, restoranid, meenepoed või muud välisturistidele suunatud asutused. Meenutuseks enne koroonakriisi oli igale vähegi käidavas kohas paiknevale vanalinna äripinnale mitu huvilist ja ettevõtjad pidid ootama vahel aastaid, et oma äri vanalinnas püsti panna.

„Turism ei ole taastunud ja mõni laevatäis soomlasi ei suuda vanalinna ärisid ära toita. On kahju, et kinni on pandud ka mõnigi raudvaramusse kuulunud ettevõte, kasvõi näiteks Raekoja platsil paiknenud küüslaugurestoran Balthasar," ütles Pindi Kinnisvara kutseline vanem-maakler Arik Piirisild.

„Kui eelmisel aastal hoiti helgema tuleviku lootuses veel üürilepingutest kümne küünega kinni, siis praeguseks on meeleolud mustemates toonides, sest endisel kujul turismi taastumine võib võtta aastaid. Ilmselgelt tuleb kohalikud elanikud vanalinna meelitada, et sellest imelisest Unesco maailmapärandist kummituslik asum ei saaks," lisas ta.