Tehing hõlmab Mercedes-Benzi sõiduautode ja tarbesõidukite importi, edasimüüki ja teenindust Lätis ning selle teostumine eeldab konkurentsiametite nõusolekut.

"Antud tehing on loogiline jätk meie strateegia elluviimisel ning märgiline kogu Põhja-Euroopa autoturu sektoris. Kasvades koos maailma juhtiva autotootja Daimleriga saame üheskoos luua ainulaadseid teenuseid klientidele, karjäärivõimalusi töötajatele ning kasvuvõimalusi partneritele," märkis Veho juhatuse esimees Juha Ruotsalainen.

„Mõned aastad tagasi võtsin vastu otsuse ettevõte müüa ning mul on hea meel, et ostjaks on Veho Group, kes sarnaselt Domenikss'iga on pere-ettevõte ning omab samu väärtusi ja tegutsemispõhimõtteid," lausus Domenikss'i endine omanik ja nõukogu esimees Benita Danilenko.

Domenikss'i müügikäive ulatus möödunud aastal 40 miljoni euroni, ettevõte annab tööd 120 inimesele. Domenikss alustas tegevust 1997. aastal, Domenikss gruppi kuuluvad SIA Domenikss ja SIA Baltijas Auto Centrs.

Soomes, Rootsis, Eestis ja Leedus Daimler Group sõiduautosid ja tarbesõidukeid müüva Veho käive ulatus möödunud aastal 1,1 miljardi euroni, kontsern annab tööd 2200 inimesele. Ettevõte alustas Mercedes-Benz sõidukite müüki Soomes 1939. aastal, asutamisest peale on see kuulunud samale perekonnale. Veho omandas Silberauto ettevõtted Eestis ja Leedus 2019. aasta septembris.

Pooled on leppinud, et enne konkurentsiameti luba nad täiendavad kommentaare ei anna.