Finantsinspektsioonil pole enam õiguslikke takistusi hoiatada avalikkust tegevusloata finantsteenuste pakkumise või muu finantsjärelevalvet puudutavate rikkumiste või selliste kahtluste eest. „Finantsinspektsioonil puudub küll otsene kohustus hoiatusteateid teha, kuid me peame inimeste hoiatamist võimalike kelmide ja punutud petuskeemide eest finantssektoris oluliseks ja seetõttu jätkame oma võimaluste piires ka vastavate menetluste läbi viimist ja hoiatusteadete avaldamist,” selgitas finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer.

Finantsinspektsioon avalikustab kodulehel ka teiste Euroopa Liidu finantsjärelevalveasutuste hoiatusi. Enne hoiatusteate avaldamist võib finantsinspektsioon teha päringu ettevõttele, keda õigusrikkumises kahtlustatakse.

„Hoiatusteadete puhul on tarbijate panus väga oluline, kuna keelatud finantsteenuste kohta laekub suur osa infost finantsinspektsioonile just neilt. Julgustan inimesi andma meile märku oma kahtlustest,“ ütles Tammer.

Finantsinspektsioon peatas hoiatusteadete avaldamise oma veebilehel veebruaris, kuna riigikohtu hinnangul polnud inspektsioonil seaduslikku alust seda teha. Tänaseks on õigusloomet täiendatud ja hoiatamine taas lubatud. Kuna hoiatusteateid on veebruarist alates kogunenud palju, siis avaldatakse neid järk-järgult. Esimesena pannakse finantsinspektsiooni kodulehele üles Eesti ettevõtteid puudutavad hoiatused.

Finantsinspektsiooni taasavaldatud nimekirjast võib nüüdseks leida ka kurikuulsa teise samba raha varem kätte saada võimaldava portaali vabaks.ee.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid