TS Laevade juhatuse esimehe Indrek Randveeri sõnul tehti põhjaliku analüüsi tulemusel otsus tuua homsest parvlaev Tiiu tagasi Hiiumaa liinile ning parvlaev Regula Saaremaa liinile, reedel aga laevade asetust taas pühapäevani muuta. “Antud otsus sündis pidades silmas nii suursaarte turismi, kohalikke kui ka ettevõtlust. Nädala keskel on suuremad Laevad Rohuküla-Heltermaa liinil vajalikumad kui Kuivastu-Virtsu liinil, sest selliselt saab toimuda mõlema saare kaubavedu suuremate kahjudeta. Analüüsides selle nädala veokite piletite arvu näeme, et Hiiumaa liinil on reisi kohta keskmisel 8 veokit ning Saaremaa liinil 2,2 veokit. Arvestades Hiiumaa liini reisigraafikut soovime vältida veokite liiga pikka ooteaega – hinnanguliselt 3-9 tundi – sadamas, mis hakkaks häirima kaubavedusid. Tänu lühemale reisile ning tihedamale graafikule võib antud lahenduse puhul kujuneda veokite ooteaeg Saaremaa liinil kuni pooleteise tunniseks, mis veel kaubavedusid oluliselt ei mõjuta.”

“Suurem laev Tiiu näol on aga praeguses olukorras hädavajalik Virtsu-Kuivastu liinile reedest pühapäevani, kuna Saaremaale ja Muhumaale suundub nädalavahetusel oluliselt rohkem reisijaid kui Hiiumaale. Küll aga lisame nädalavahetusel Hiiumaale reisimiseks mõlemal suunal täiendavaid väljumisi, millele saab reisi ette broneerida. Kinnitame ka, et igal päeval viime üle kõik soovijad, kedagi laevast maha ei jäeta. Usume, et selline lahendus on antud olukorras kõikidele osapooltele parim,“ lisas Randveer.

Reisijate teenindamine toimub tavapäraselt, mis tähendab, et pääs soovitud reisile on tagatud varasemalt ette ostetud sõiduki e-piletiga. Hea on suursaartele reisida ka liinibussiga või lennukiga.

Pühapäeva, 1. augusti öösel vastu esmaspäeva suundub parvlaev Regula tagasi Saaremaa liinile ning Tiiu Hiiumaa liinile.

TS Laevade parvlaevaga Tõll juhtus 22. juulil õnnetus, mille tõttu on laev Virtsu-Kuivastu liinilt eemal tõenäoliselt 10. augustini.

Parvlaeva Tõll õnnetuse põhjuseid hetkel veel uuritakse.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid