Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul kutsuti Kagu-Eesti ettevõtluse arengu toetusemeede ellu, et aidata kaasa piirkonna arengule ja anda tõuge mitmekesisemate töövõimaluste tekkeks kolmes Kagu-Eesti maakonnas. „Tänased arengud näitavad vajadust toote- ja teenusearenduse ning mahtude kasvamisega seotud investeeringute järele ning siin tuleme Valga, Võru ja Põlva ettevõtjatele appi,“ kinnitas minister. „Mitmed ettevõtted on liikumas tootmise või teenusepakkumise automatiseerimisele - digitaliseerimisele, samuti nõuab kulutusi personali koolitamine.“

RTK projektikoordinaatori Siret Soonseina sõnul on toetusmeede Kagu-Eestis populaarne, seda eriti Võrumaal. „Taotlusi tuli meile kokku 44, nendest tervelt 24 laekus Võrumaalt. Kokku esitati taotlusi peaaegu 1,8 miljoni euro ulatuses, kuid paraku me neid kõiki toetada ei saa. Valikusse jäid 15 projekti, millest enam kui pooled saadeti Võrumaalt,“ ütles Soonsein.

Toetuse minimaalne suurus oli taotlemisel 10 000 eurot, maksimaalne 50 000 eurot ning toetuse maksimaalne määr on 60% kuludest. Umbes pooled toetusesaajad taotlesidki maksimaalset toetussummat. „Enamasti soovitakse toetuse abil oma tootmist suurendada või soetada uuemaid tootmisvahendeid,“ lisas Soonsein, milleks toetusrahasid kasutatakse.

Kagu-Eesti ettevõtluse arengu toetusmeetme taotlusvooru korraldati kolmandat korda ning taotlemine lõppes maikuus. Toetuse saajatega saab tutvuda RTK kodulehel.