“Ilmselt ei osutunud möödunud aasta kevadel COVID-i kriisi alguses turule tulek meie jaoks kõige paremaks arenguks,” tõdes Prime.Bike juht Lauri Truve, lisades, et rattad korjasid nad linnaruumist ära vastu talve.

Rattad tõid nad aga tänavale taas selle suve teises pooles. Truve selgitas, et nende rataste kliendiks on peamiselt välisturistid ning kuna Tallinna turult on puudunud maksejõuline välisturist, siis on nad rataste turule taastoomisega olnud äraootaval positsioonil. “Nüüd juulis ja augustis toimuvad mitmed suuremad spordivõistlused ning ka väliskülalised käivad rohkem. Ehk ka turism võiks nendel kuudel mingilgi määral toimida. Seetõttu tõimegi rattad uuesti tänavatele,” rääkis ta.

Truve lisas, et kuni turismi taastumiseni on nad turul vaid piiratud hooaja ning otsused teevad nad vastavalt väliskeskkonna arengutele. Rattad on tõenäoliselt linnapeal vaid augusti lõpuni, kuid lähiaastatel plaanivad nad turul siiski edasi olla.

Konkurentsieeliseks peavad nad enda rataste puhul head väljanägemist ning manööverdusvõimalust, kus lisaks kahele pidurihoovale on võimalik turvaliselt pidurdada eraldi nii esi- kui ka tagaratast.

Birdi tõukeratta alustustasu on üks euro ning iga minuti pealt maksab sõit 15 eurosenti.