Maailmaturu gaasihind hakkas tõusma juba 2020. aastal, kuid sel aastal on kasv märkimisväärselt kiirenenud ja alates kevadest on hind kahekordistunud. Hüppeline sisseostuhindade kasv paneb gaasimüügi hindu korrigeerima ka Eestis.

„Selle aasta juulis saavutas gaasi maailmaturu hind viimase kümnendi rekordtaseme. Oleme suutnud koduklientide müügihinna hoida stabiilse ja muutumatu viimased kolm aastat, kuid viimase poolaasta sisseostuhindade ligi 60-protsendiline tõus sunnib tegema korrektuure,“ lausus Eesti Gaasi juhatuse liige Margus Kaasik.

„Uus hind sõltub kliendi tarbitavast gaasimahust ning lepingu tingimustest, kasv jääb keskmiselt ligi 51% juurde,“ ütles Margus Kaasik lisades, et ettevõte on valmis edaspidi hinda taas allapoole korrigeerima, kui nõudlus ja maailmaturu hinnatõus taandub.

Gaasi maailmaturuhinna tõusu põhjuseks, mis algas juba eelmisel aastal, on Eesti Gaasi juhatuse liikme sõnul koroonapandeemia haripunkti seljatamisest tingitud üleüldine kindlustunde suurenemine ja majanduse taastumine ning sellega seotud nõudluse kasv ja tooraine hinnatõus.

Uutest hindadest on Eesti Gaas oma kliente teavitanud ning muudatus jõustub selle aasta 1. septembrist.