Laev sai ristiema, Leedu Meremuuseumi kauaaegse juhi Olga Žalienė, käe läbi ametlikult nimeks Klaipėda. Ristimistseremoonial osalenud Leedu peaminister Ingrida Šimonytė soovis laevale reisijate sujuvat ja ohutut teenindamist.

„Rõõmustav on see, et parvlaev Klaipėda vastab kõrgeimatele keskkonnanõuetele, mis on väga oluline. Kogu Euroopa, enamik Euroopa Liidu riike on teadlikud kliimamuutuste tagajärgedest. Kõik uued lahendused, mis aitavad meil võidelda kliimamuutustega ja tagada säästva arengu, on suur samm edasi,” märkis Leedu peaminister oma kõnes.

6,5 miljonit eurot maksev parvlaev ehitati võtmevalmis Leedu reederfirma Smiltynės perkėla tellimusel, aluse projekteeris BLRT Grupi insenerifirma Western Baltic Engineering. „See projekt võimaldas meie laevaehitajatel rahuldada oma ametialaseid ambitsioone. Nüüd saame oma silmaga näha, kuidas Klaipėdas projekteeritud ja ehitatud parvlaev hakkab vedama reisijaid ja seilama meie sadamalinnas,” märkis Western Shipyard peadirektor Arnoldas Šileika.

Lisaks Leedu peaministrile võtsid ristimistseremooniast osa ka Leedu transpordi- ja sideminister Marius Skuodis, laeva tellinud reederfirma Smiltynės perkėla AB juhatuse esimees Valdemaras Vaičekauskas ja uue parvlaeva kapten Mindaugas Butilkinas.

60 meetri pikkune ja 14 meetri laiune Klaipėda on võimeline vedama kuni tuhat reisijat, vähemalt 40 sõiduautot ja 600 reisijat ja kaheksa kuni 44-tonnise täismassiga veoautot. Ta hakkab tööle nii uues kui ka vanas parvlaevaterminalis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid