„Ehitame Eestimaa südamesse uue modernse tootmisüksuse, sisustame viimase põlvkonna tehnoloogiaga ning samaaegselt konsolideerime Maag Grupi piimatööstusi,“ selgitas Maag Grupi nõukogu esimees Roland Lepp.

„Uus tehas kasvatab oluliselt meie efektiivsust ja ekspordi võimekust. Töö tänastes tehastes jätkub. Uue üksusega saame panna tootmistesse uusi tootekategooriad, näiteks taimsed. Uus tootmisüksus annab Maag Grupile häid kasvuvõimalusi, milleks on ettevõttes kõik eeldused olemas,“ lisas Lepp.

„Täna oleme planeerimise etapis. Hetkel on töös tehnoloogia hange, kus osalevad kõik selle ala juhtivad partnerid. Tehase ülesehitus tuleb väga kaasaegne, kus enamik liine on automatiseeritud, kasutame palju roboteid. Meil on valminud tehase arhitektuurne osa ja kavandatavad mahud. Uus tehas hõlmab üle 10 000 m2 tootmispinda ning ligikaudu 5000 m2 külmlao pinda, lisaks administratiivkorpus. Hoonesse planeerime ka Farmi ja Tere toodete esinduskauplust,“ lausus Nordic Milki juhatuse esimees Ülo Kivine.

„Endise Paide piimakombinaadi üheksast hoonest oleme kaheksa lammutanud ning hetkel on töös uus detailplaneering, et muuta hoonestusala ning ehitada uued hooned tänapäevastele nõuetele vastavaks. Nordic Milki jaoks on Paide hea asukohaga nii tooraine kohaleveo kui ka kauba laialiveo vaatest,“ lisas Kivine.

„Lisaks tootmishoonele ehitame gaasiga töötava katlamaja, reoveepuhasti ja veereservuaarid,“ märkis Ülo Kivine. „Uus tootmishoone tuleb võimalikult väikese ökoloogilise jalajäljega. Nõuetele vastava puhastatud vee suuname osaliselt tagasi tootmisprotsessi ning osaliselt looduslikesse veekogudesse," lisas ta.