Praegu toimub osa Pärnu transiitliiklusest Kesklinna silla ja Pika tänava kaudu. Südalinna serva ehitatav uus sild võimaldab vältida sõidukitel linnasüdant. Pärast transpordiameti kavandatava neljarealise tee ehitust Sauga alevikust Ehitajate teele väheneb Tallinna maantee osatähtsus ja enamik Tallinna poolt tulevatest autodest hakkab Pärnusse sõitma kas Raba-Lai või Papiniidu silla kaudu.

„Oleme pika sammu võrra lähemal pärnakate ammuse unistuse täitumisele. Uus sild on oma mõjult ja tähenduselt mõneti võrreldav Rail Balticuga. Selle valmides paraneb ühendus linnaosade vahel, liiklemisvõimalusi tekib juurde ja hajuv liikluskoormus aitab muuta kesklinna jalakäijasõbralikumaks, tuues lähemale kliimaneutraalsuse eesmärki,“ rääkis Pärnu abilinnapea Meelis Kukk.

Riigihanke alusdokumentide kohaselt peab võitja koostama tööprojektid ja ehitama nende alusel kolmeavalise kolme kaarega silla koos mahasõitudega. Sild hakkab toetuma neljale sambale, millest kolm asuvad maal ja üks jões. Lisaks valgustatakse ka sillakaared ja sambad.

Sillal on kolm 3,25 meetri laiust sõidurada, nende mõlemas ääres 0,5 meetri laiused ohutusalad ning 4–4,5 meetri laiused jalakäijatele ja jalgratturitele mõeldud kõnniteed. Jalgratturid ja jalakäijad pääsevad sillale mööda kergliiklusteid. Lisaks on mõlemal pool silla otstes jalakäijatel võimalus kasutada sillale saamiseks lifti. Silla keskel on jalakäijatele mõeldud ka väikesed puhkealad, mis on varustatud pinkidega.

Sõidurajad on muutuva suunaga: sillale pealesõit toimub ühe, mahasõit kahe sõiduraja kaudu. Parempoolsed sõidurajad on ette nähtud mahasõidul parempöörete tegemiseks kas Laiale või Rääma tänavale.

Liikluse sujuvaks ühendamiseks olemasoleva tänavavõrguga rajatakse Laia tänava ja Rääma tänava ristmikele ringristmikud. Tulevikus, kui linn on Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsilt osa vana politseimaja kinnistust omandanud, ehitatakse välja Laia ja Pikka tänavat ühendav Pargi tänava pikendus.

Pakkumuste esitamise tähtaeg on 9. september, siis selgub ka silla ja sellega seotud tänavavõrgu ehitamise hind. Kõik ehitusööd peavad olema lõppenud ja objekt linnale üle antud hiljemalt 25. juuliks 2023. Võimalikke puudusi on võimalik kõrvaldada kuni sama aasta augusti lõpuni.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid