Graanul omab kuute soojuse ja elektri koostootmisjaama Eestis ja Lätis ning on üks suurimaid taastuvenergia tootjaid Baltimaades. Eelmisel aastal tootis kontsern 17 protsenti Eestis toodetud rohelisest elektrist. Kõrge efektiivsusega koostootmisjaamad varustavad energiaga ka kontserni tehaseid, mille tulemusel on Graanul saavutanud oma ajaloo väiksema süsiniku jalajälje.

“Seoses Euroopas ja kogu maailmas kiireneva üleminekuga taastuvenergiale on baaskoormusi katvad taastuvenergiaallikad, nagu biomass, oluliseks võimaluseks tagamaks pidev varustatus elektri- ja soojusenergiaga,” ütles Apollo Global Managementi esindaja Brad Fierstein. “Raul Kirjanen ja Graanuli meeskond on valdkonna tipptegijad ning teinud suurepärast tööd, et laiendada ja positsioneerida ettevõtet nii, et olla taastuvenergiale üleminekul oma klientide jaoks usaldusväärne ja tõendatud jätkusuutlikkusega energiatarnija.“

Apollo loodusvarade ja infrastruktuuri valdkonna vanempartner ning kaasjuht Geoffrey Strong lisas: „Usume, et Graanul on unikaalne platvorm taastuvenergiale üleminekul, mille pinnalt on võimalik luua kord põlvkonna jooksul toimuv muutus Euroopas tarbitavates energialiikides. Me ootame väga koostööd Rauli ja tema meeskonnaga, et senisele edule veelgi hoogu anda ning jätkata äritegevuse orgaanilist kasvu ja leida atraktiivseid arenguvõimalusi biomassi turul.”

“Apollo näol on tegemist kogenud strateegilise investoriga, kes mitte ainult ei ole meie äritegevusega põhjalikult kursis, vaid mõistab ka bioenergia valdkonna keerukust ja unikaalseid väärtust loovaid võimalusi,” rääkis Graanul Investi tegevjuht ja juhatuse esimees Raul Kirjanen. “Meie tegevus on alati olnud ja on ka edaspidi suunatud ja pühendatud ülemaailmselt jätkusuutliku ja taastuva energiasüsteemi loomisele, et asendada fossiilkütused. Meie meeskond ja inimesed, samuti meie ettevõtte struktuur ja tegevused on väga väärtuslikuks vundamendiks jätkuvale kasvule koos Apolloga. Täiendav kapital ja ülemaailmne võrgustik pakuvad Graanulile ja ettevõtte töötajatele uusi rahvusvahelisi võimalusi, et üheskoos arendada edasi ettevõtte seniseid saavutusi," lisas Kirjanen.

Tehingu lõpuleviimine sõltub monopolivastaste ja teiste tavapäraste regulatiivsete tingimuste heakskiitmisest vastavate ametkondade poolt. Pooled loodavad tehingu lõpule viia 2021. aasta jooksul.

Graanuli finantsnõustajaks oli J.P. Morgan ning õigusnõustajateks Ellex ja White & Case LLP.

Apollo Funds õigusnõustajateks olid Allen & Overy LLP; Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison LLP ja Sorainen.