Sõidukis oli kullerfirma toidukott ja naise telefonist oli näha, et viimase tellimuse oli ta täitnud vähem kui 10 minutit tagasi. Isiku lühiajalist töötamist PPA-s registreeritud ei olnud. Naise viisa tunnistati kehtetuks ja tema viisavaba Eestis viibimise aega lühendati ühekordselt. Naisele koostati ettekirjutus lahkuda Eestist 15 päeva jooksul ja talle määrati 3 kuuks sissesõidukeeld.

PPA ei saa avaldada, mis toidukullerfirma töötajaga tegu oli ning ka ükski Eestis tegutsev toidukullerfirma ei tunnistanud, et keegi nende kulleritest oleks viimastel päevadel tööloata tabatud.

Küll aga ei saa seda otseselt platvormidele ette heita. "Platvormitöötajal on kohustus oma töötamine ise registreerida, kuna platvormid tegelevad üksnes tellimuste vahendamisega," seletas Ärilehele PPA pressiesindaja Fred Püss.

Samuti rõhutas Püss, et vahele jäädes tööloata isikutele ei halastata: "Tööluba tuleb taotleda enne tööleasumist. See, et inimestele ei anta rikkumise tuvastamisel võimalust tööviisa vormistada, vaid saadetakse riigist välja, on tavapärane protseduur, sest ta on rikkunud talle väljastatud viisa nõudeid."