Enamasti on tegemist äritarkvara arendamise ja finantstehnoloogia lahendustega tegelevate ettevõtetega.

Startup Estonia juhi Eve Peetersoni sõnul meelitab Eesti uuendusmeelne digiühiskond ja rahvusvaheline maine start-up firmade kasvulavana talente üle maailma.

“Mitmekesine iduettevõtete sektor on Eesti innovatsiooni ja majanduskasvu oluline vedur. Tänu e-residentsuse programmile on Eesti start-up kogukonnal võimalik hoogsalt areneda,” ütles Peeterson.

Ta lisas, et e-residendid on kohalikule iduettevõtete maastikule toonud unikaalseid oskuseid, rahvusvahelist kogemust ja kultuurilist rikkust, mis tugevdab Eesti positsiooni Euroopa ühe atraktiivseima innovatsioonikeskusena.

Rahvusvaheliselt eristuv pale

E-residendi ja Eesti start-up ettevõtte PRNEWS.IO asutaja Natalia Storozhuki sõnul on kohalikud iduettevõtted andnud Eesti ärimaastikule rahvusvaheliselt eristuva näo.

“Imetlen Eesti start-up ettevõtjate soovi uusi tulijaid aidata. End juba tõestanud iduettevõtjate ja värskete tegijate vahel valitseb sõbralik ja toetav õhkkond ning võrratu sünergia,” ütles Storozhuk.

E-resident ja tunnustatud start-up ettevõtja Vicky Brock lisas, et Eesti iduettevõtetel on hindamatud kogemused, kuidas rakendada digiühiskonna tugevusi firma tõhusaks skaleerimiseks. “Eesti start-up skeene toimib üüratu teadmispangana ja isegi kõige kogenumatel iduettevõtjatel on Eesti kolleegidelt palju õppida,” märkis Brock.

“Eesti idufirmade, sealhulgas meie seitsme ükssarviku, edulood tugevdavad Eesti kui innovaatilise digiriigi narratiivi, mis omakorda tekitab ettevõtjates ja tippspetsialistides usaldust ning soovi end siin proovile panna,” ütles Peeterson.

Ta lisas, et Eesti tugev start-up ettevõtete klaster annab tööd enam kui 6000 inimesele ja maksab ligi 100 miljonit eurot tööjõumakse aastas. “E-residentide ettevõtetel ja laiemalt e-residentide võrgustikul on iduettevõtete ökosüsteemi arengus oluline roll. E-residendid on Eesti ärikeskkonna globaalsed saadikud,” sõnas Peeterson.

Valmis kogukonda panustama

E-residentsuse programmi tegevjuht Lauri Haav väärtustab e-residentide ja siinse start-up skeene seoseid kõrgelt. “E-residentide tihedat võrgustumist Eesti start-up kogukonnaga illustreerib hästi augusti lõpus Tartus toimuv sTARTUp Day. Ürituse raames toimuvale pitching-võistlusele registreerinud 330 ettevõttest 75 omab seoseid vähemalt ühe e-residendiga. E-residentidest ettevõtjad naudivad siinse toetava keskkonna vilju, ent on valmis ise samuti Eestisse ja kogukonda panustama. Viimast kogesime näiteks eelmise aasta kevadel koroona-teemaliste häkatonide käigus.”

Haav on lootusrikas, et e-residendist asutajaga Eesti iduettevõtete hulk jätkab sarnaselt Eesti start-up sektorile jõudsat kasvu ning et tulevikus võime nende ettevõtete seast saada lisa ka Eesti ükssarvikute jõudsalt kasvavale karjale.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid