„Koolitarvetele lisandub veel koolides, kus koolivorm on kohustuslik, piduliku ja igapäevase koolivormi kulu. Esimesse klassi mineva õpilase koolivorm, kuhu kuuluvad koolivest, polosärk, tekkel, püksid või seelik, maksab ligikaudu 100 eurot,“ rääkis Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juht Mari-Liis Jääger ning lisas: „Traditsioonilised esimese koolipäeva rõivad, must seelik või püksid ning valge pluus, saab soetada 30-40 euro eest.“

Esimesse klassi mineva lapse vanemad saavad kohalikult omavalitsuselt taotleda koolitoetust. Suurimat koolitoetust, 320 eurot, maksab Tallinn, Tartu ja Pärnu linna koolitoetus lapse kohta on 100 eurot ning Narvas 50 eurot.

„Kooliteed alustav laps vajab lisaks koolitarvetele ja esimese koolipäeva riietele ka mugavaks õppimiseks kirjutuslauda ja tooli ning spordiriideid ja -jalanõusid. Kõiki kooli algusega seotud kulutusi saab vähendada ostes kasutatud koolivormi või -mööblit. Paljud kauplused teevad pärast koolikaupade kampaaniaid täiendavaid allahindlusi ning seega ei maksa kõiki kooliks vajalikke asju kohe augustis ära osta,“ selgitas Mari-Liis Jääger.

Koolikaupade hinnavõrdlus viidi läbi Torupilli ja Pirita Selveris 29. juulil, Prisma e-poes 9. augustil ja Rimi e-poes ning Maxima e-poes Barbora 16. augustil.