Saaremaa gümnaasiumi juhil Ivo Visakul jagub vaid kiidusõnu: „Koostöö KARISMA arhitektide, T43 ja MP Studio sisearhitektide, Nordeconi ja Riigi Kinnisvara projektijuhtidega on olnud suurepärane. Kooli esindajate jaoks on olnud alati uks lahti meie vajadusi ja tagasisidet võeti tõsiselt, ideed said tähelepanu ning arutati üksipulgi läbi. Väga heaks näiteks on auditoorium, kus meie soovidest võeti väga palju arvesse ning mis koostöös muutus seeläbi veel multifunktsionaalsemaks. Kokkuvõtteks: see on südamega tehtud kaasaegne kool, mis pakub mõnusat õpikeskkonda. Koolipere on uue kooliaasta eel juba ootusärevil."

Haridus- ja teadusministeeriumi planeerimise ja halduse asekantsler Pärt-Eo Rannapi sõnul on uus koolimaja suurepärane näide nüüdisaegset õpikäsitlust toetava õppekeskkonna disainist. "Saaremaa gümnaasiumi hoone toetab ja soodustab õppimist parimal viisil. Tunnustame kõiki osapooli, kelle koostöö tulemusel uus kool teoks sai," lisas Rannap.

Saaremaa vallavanem Mikk Tuisu sõnul on rõõmustav, et riigigümnaasiumi hoone valmib õigel ajal ja hoolimata keerulisest situatsioonist meie ümber saab kool juba traditsioonilisel 1. septembril õppetööga alata. „Arvestades, et ka vald tegi ümberkaudsetel tänavatel märkimisväärset remonti, mis omakorda tähendas ehitajatel omavahel tööde klapitamist, siis on vaid rõõm tõdeda, et ka see sujus ilma suuremate probleemideta. Üks piirkond on saanud endale ilusa hoone koos korraliku infrastruktuuriga," lisas Tuisk.

"Viimastel aastatel on Nordeconil igasse sügisesse mahtunud mõne koolihoone valmimine, mis annab toreda põhjuse teadmiste päeva alati pidulikult tähistada. Saaremaa gümnaasiumi ehitus on olnud hea energiaga intensiivne protsess. Riigi Kinnisvara on teadlik ja nõudlik tellija, keda on siin suurepäraselt täiendanud kõik teised partnerid ning eriti kooli värske juhtkond," kommenteeris Nordecon AS juhatuse esimees Gerd Müller. "Mul on eriti hea meel, et oleme saanud siin ehitusel palju kasutada ka kohalikku tööjõudu, ka mõlemad selle hoone tööjuhid on saarelt pärit."

Saaremaa gümnaasiumi koolihoone on kompaktse vormiga, osaliselt kahe-, osaliselt kolmekorruseline, kus hoone kandvad konstruktsioonid on ristkiht- ja liimpuitkonstruktsioonidest. Koolihoonel on keskne läbi korruste ulatuv aatrium, mis ühendab kahte klassiruumidega hoonetiiba. Ka klassiruumide esised ühisalad on avarad ja liigendatud. Vaiksemad tsoonid võimaldavad omaette olemist. Läbi kahe korruse kulgevad õhuruumid ning valgusšahtid katuselt annavad ühisaladele täiendavalt valgust ja õhulisust. Aatriumi lage ehib Margus Tammiku ja Eva Undi fotokollaaži „Elu ätsed", Riigi Kinnisvara AS ja haridus- ja teadusministeeriumi poolt korraldatud kunstikonkursi võidutöö.

Koolihoone autoriteks on Martin Kinks, Risto Parve, Kai Süda, Margit Valma ja Heldi Jürisoo arhitektuuribüroost KARISMA arhitektid, kes võitsid 2018. aastal korraldatud arhitektuurivõistluse ideekavandiga „Sirge". Sisearhitektuuri on loonud T43 arhitektid ja MP Studio, autoriteks Mari Põld, Elizabeth Saal ja Kadi Karmann. Hoone ehitas Nordecon AS. Projekti juhtis Riigi Kinnisvara AS kinnisvaraarenduse projektijuht Ago Rist.