„Maksu- ja tolliamet on suure potentsiaaliga riigiasutus. Tunnustan ja tänan kogu meeskonda, kelle siht on pakkuda mugavat ja tõhusat maksukogumist ning aidata kaasa hea majanduskeskkonna loomisele riigis. Olen jõudnud veendumusele, et enda potentsiaali suudan paremini realiseerida erasektoris ja olen otsustanud edasi liikuda," selgitas Madis Jääger ja rõhutas samas, et saadud kogemus on eriline ja väärtuslik. „Näen ennast edaspidi juhina erasektoris, kus kõik äriprotsessid on ühtselt juhitud ja kogu meeskond töötab selgete äriliste eesmärkide nimel," lisas Jääger.

„Madis Jäägeri otsus siirduda tagasi erasektorisse tuli ootamatult, aga igaühele ei sobigi töö avaliku sektori tippjuhina. Tänan Madist meile pühendatud aja eest ja soovin talle edu edaspidiseks," ütles rahandusministeeriumi kantsler Merike Saks. „Maksu- ja tolliameti juhtimine on väljakutse, mis tippjuhtide seas tekitab kindlasti huvi ja elevust, mistõttu asume lootusrikkalt uue juhi otsingule."

Jääger asus maksu- ja tolliameti juhina ametisse alles käesoleva aasta 4. jaanuaril. Toona kirjutas Eesti Päevaleht värskest maksu- ja tolliameti juhist järgnevalt: "Kasiinoäri maksuameti vastu vahetanud Madis Jäägrit on alati saatnud mingi kirjeldamatu soov olla parim. Pangu ta siis end proovile võistlustantsus, matemaatika riigieksamil või 31-aastasena 3000 inimesega börsifirmat juhtima hakates."

Kes on Madis Jääger?

• 1998. a lõpetas reaalkooli

• Ärijuhtimise bakalaureusekraad EBS-ist

• Magistrikraad majandusteaduses Tartu ülikoolist

• 20012010 audiitor PriceWaterhouseCoopersis

• 20102018 Olympic Entertainment Groupi juht

• 2021. aastast nimetati ta avaliku teenistuse seaduse alusel viieks aastaks maksu- ja tolliameti peadirektoriks.

Avalik konkurss MTA uue peadirektori leidmiseks viiakse läbi lähiajal.