McDonald'si sõnul mõjutavad tarneahela probleemid nende menüütoodete kättesaadavust. Lisaks jäätisekokteilidele kuuluvad sinna lisaks veel ka mõned pudelijoogid, mis pole kättesaadavad lausa 1250 müügikohas nii Inglismaal, Šotimaal kui ka Walesis.

"Nagu enamik jaemüüjaid, on meilgi praegu probleeme tarnes, mis mõjutab kohati osade toodete kättesaadavust. Pudelijoogid ja piimakokteilid pole ajutiselt kättesaadavad nii Inglismaal, Šotimaal, aga ka Walesi restoranides,” ütles pressiesindaja. "Vabandame ebamugavuste pärast ja täname oma kliente kannatlikkuse eest. Teeme kõvasti tööd, et need tooted võimalikult kiiresti menüüsse tagasi tuua."

Probleemide käes vaevlevad teisedki ettevõtted

Eelmisel nädalal oli restoranikett Nando's sunnitud pärast kana otsa lõppemist sulgema umbes 50 restorani.

Ka KFC hoiatas hiljuti, et tarneahela probleemid viivad neid olukorrani, kus neil pole võimalik mõnda menüüelementi varuda.

Suur piimatootja Alra on pidanud autojuhtide puuduse tõttu kärpima piima tarnimist supermarketitesse.

Boonused ja töötajate koolitamine

Nimelt on mitmed Ühendkuningriigi toitlustusettevõtjad vaevelnud veoautojuhtide puuduse käes. Ettevõtjad süüdistavad selles Brexiti-järgseid EL-i sisserändereegleid, Covid-19 piiranguid ja isolatsioonireegleid. Teise kvartali analüüs näitab, et kuni 2020. aasta juunini lahkus Ühendkuningriigis töölt 14 000 EL-i veoautojuhti, kuid 2021. aasta juuliks oli tagasi tulnud vaid 600.

Toidukaupade jaemüügiga tegelev Tesco on seetõttu pakkunud veoautojuhtidele koguni 1000 naela suurust liitumisboonust. Teisedki ettevõtted pakuvad raskeveokite juhtidele sarnaseid boonuseid. Morrisons ütles, et töötab välja skeeme, kuidas koolitada personali veoautojuhtideks.

Puudusest tulenevalt on jae- ja transpordisektorit esindavad ärigrupid kutsunud üles valitsust muutma oma otsust ja leevendada tööviisa saamise reegleid. Valitsuse pressiesindaja sõnas, et plaanis on võtta kasutusele meetmete pakett, mis aitaks toime tulla juhtide puudusega. Samuti muuta sujuvamaks uute juhtide litsentsi saamise protsess ning suurendada läbiviidavate testide arvu.