„Tänan Charliet tema panuse eest ettevõtte finantsvaldkonna uutel alustel ülesehitamisel," ütles nõukogu esimees Helo Meigas. „Finantsjuhtimise vaates on see olnud ka äärmiselt pingeline periood, kus ettevõte jõudis 2019. aasta 3,7-miljonilisest kahjumist 2020. aastal kõigi aegade suurimasse, 9,6-miljonilisse kasumisse. Nüüd liigub ettevõte finantsiliselt kindlal ja püsival kursil ning kuna valmistame ette ka uut strateegiat, ongi praegu hea aeg teatepulga üleandmiseks."

Charlie Viikberg liitus Omnivaga 2020. aasta augustis, algul interim CFO ja tähtajalise juhatuse liikme ülesannetes. 2020. aasta detsembris kinnitas nõukogu konkursi järel Charlie Viikbergi finantsvaldkonna juhiks ja juhatuse liikmeks.

„Tulin Eesti Posti teadmisega, et see on lühike periood ja kestab finantsvaldkonna juhi avaliku konkursi lõpuni," ütles Viikberg. „Lõpuks otsustasin siiski ka ise kandideerida, sest paelus väljakutse, kuidas traditsiooniline ettevõte kiire arenguga muutuval turul efektiivselt ning jätkusuutlikult toimima panna. See ongi nüüd saavutatud."

Viikberg on varasemalt töötanud väga erinevatel ametikohtadel. Ärimehe börsimaailm avanes, kui ta oli vaid 15-aastane. Ta ostis Pärnu Kommertspanga aktsiat ja dividendi kättesaamisel selgus, et ta võib rahast suu puhtaks pühkida. Selleks oli vaja omada passi. Järgmisel aastal passiikka jõudes oli pank pankrotis. 20. eluaastaks oli Viikberg teeninud enam kui miljon krooni ehk kaasaaegses vääringus vähemalt 65 000 eurot. Loe põhjalikku ülevaadet ärimehe karjääriteekonnast siit.