Omniva juhatuse esimehe Mart Mägi sõnul kasvatasid pakiautomaadid oma populaarsust senisest veelgi. „Oluliseks konkurentsieeliseks on jätkuvalt välitingimustes asuvad pakiautomaadid, mis on kasutatavad kinnastega ja toetavad kontaktivaba viipemakset. Samuti on meie pakiautomaatide võrgustik Baltikumis kõige suurem, mis tähendab, et Omniva automaadid on kõige kättesaadavamad,“ selgitas Mägi.

Kuue kuuga moodustas Omniva paki- ja postiäri tulude osakaal kogu ärituludes 74% (2020 sama aeg oli 70%), rahvusvahelise äri osakaal 22% (aasta tagasi 25%) ja infoäri teenuste osakaal 2% (aasta tagasi samuti 2%).

Kontserni kulud olid kuue kuuga kokku 64,9 miljonit eurot, mis on 4% enam kui aasta varem. Enim kasvasid kuludest tööjõukulud, mis suurenesid aastaga ligi 10%. Kontserni töötajate arv kasvas võrreldes 2020. aasta esimese poolaasta lõpuga 218 võrra. Ettevõtte rahavooge mõjutavad olulisel määral rahvusvahelise äri teenuse arveldustega seotud raha liikumised ning riikidevahelised lõppmaksed.

Mis on mõjutanud pakisaatmist enim?

2021. aasta esimesel poolaastal avaldas erakorralist mõju Mägi sõnul koroonaviiruse levik ja selle tõkestamiseks seatud piirangud Eestis, Lätis ja Leedus. "Kui selle aasta alguses jätkusid kõrged pakimahud kogu Baltikumis, siis teise kvartali lõpus hakkas läheneva väikepakkide käibemaksumuudatuse mõjul vähenema rahvusvaheliste sissetulevate saadetiste maht," sõnas ta.

Teise kvartali tegevustele avaldas suurimat mõju Euroopa Liidus 1. juulil 2021 jõustunud nn kolmandatest riikidest tellitud postipakkide käibemaksumuudatusteks valmistumine.

Rahvusvaheline äri: uus sorteerimiskeskus

2. juunil avas Omniva uue piiriülese logistika sorteerimiskeskuse Kaunases ning 9. juunil Tallinnas. Keskustes sorteeritakse rahvusvahelisi e-kaubanduse saadetisi, mis tulevad peamiselt Hiinast ning liiguvad edasi teistesse riikidesse üle maailma. Kaunase ja Tallinna keskuste jaoks arendas Omniva rahvusvahelise transiidi sorteerimisvajadustele vastava tarkvara. Lisaks hakkas rahvusvaheline äri ise organiseerima kõikide saadetiste logistikat ning tuge, kasvatades töökohtade arvu peakontoris Eestis.

Sotsiaalne vastutus ja tunnustused

Kevadel kutsus ettevõte taaskord kogukondi üles oma postkastide seisukorda üle vaatama ning vajaduse korral paigaldama uue grupipostkasti. Selleks jagas Eesti Post kogukondadele piiratud koguses tasuta grupipostkaste. Uute grupipostkastide paigaldamine on kujunenud populaarseks iga-aastaseks tegevuseks, mis ühtlasi tagab postikulleritele aastaringse ligipääsu ning seeläbi ka elanikele aastaringselt püsiva postiteenuse. Samuti aitab see säästa kojukande kulusid ning keskkonda.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid