Kahe aastaga on Swedbanki vanemökonomisti Liis Elmiku sõnul tõusnud keskmine brutopalk kaheksa protsendi võrra. "Kui majutuse, toitlustuse ja kaubanduse valdkonna töötajatel oli palgatulu teises kvartalis endiselt kahe aasta tagusest 1-2 protsendi võrra madalam, siis IT ja meditsiinivaldkonnas teeniti 15-16% rohkem kui kaks aastat tagasi," sõnas Elmik.

Tööjõupuudus hävitab turgu

Umbes 30% ettevõtjaid näevad tööjõupuudust oma suurima arengut takistava tegurina. Tööjõupuudus on ettevõtjate hinnangul kriisieelsel tasemel nii tööstuses, teeninduses kui ehituses. Tööpuuduse hirm töövõtjate hulgas on küsitluste järgi samuti vähenenud ja jõudnud kriisieelse tasemeni.

Kuigi tööpuudus on endiselt võrdlemisi kõrge, on tööandjatel sobivaid spetsialiste raske leida. Koroonakriisis jäid tööta paljud turismi ja transpordi valdkonna teenindajad, kes ei saa kohe suunduda programmeerijateks, arstideks või õpetajateks.

Swedbanki hinnangul tõuseb keskmine brutopalk sel aastal kuue protsendi võrra. Järgmisel aastal kerkib nende hinnangul keskmine brutopalk veidi vähem, üle viie protsendi.