Kümmekond aastat tagasi maailma noorimaks self-made miljardäriks nimetatud naist süüdistatakse mitmes kelmuses ja kelmusekatses, kuna ta vedas oma ainulaadset vereproovide testimise ja analüüsimise ideed müües ninapidi nii tuntud investoreid, patsiente kui arste. Kohtuprotsess tema üle algab tuleval nädalal ehk 31. augustil vandekohtu liikmete valimisega, kirjutab CNBC.

Elizabeth Holmes ei ole seni end talle esitatud süüdistustes süüdi tunnistanud.
Nüüd, vahetult enne kohtuistungite algust, on tulnud ka avalikuks Holmesi kaitsetaktika - nimelt süüdistab naine kõikides oma hädades endist elukaaslast ja äripartnerit Ramesh "Sunny" Balwanit (56). Holmes tutvus Balwaniga, kui naine oli 18 ning mees temast 19 aastat vanem.

Kohtudokumentidest selgub, et naine väidab nüüd, et kannatas nende üle kümne aasta kestnud kooselu jooksul pideva psühholoogilise terrori all. Balwanile on samuti esitatud süüdistus kelmuses, kuid nende kaasused on üksteisest eraldatud mõlema süüdistatu palvel.

Enne kui Theranose kaardimajake kokku kukkus, teadis kogu maailm Elizabeth Holmesi nägu, mis jõudis ka Forbesi esikaanele. Hoolimata aga 13-nädalasest kohtuprotsessist, mis teda lähiajal ees ootab, on tema persoonibränd jätkuvalt populaarne. Ärileht on varem kirjutanud, et põhja kõrbenud idufirma nänn on internetipoodides kui kuum kaup, Theranose nänni leiab enam kui 50-st interneti müügikohast, sealhulgas nii Etsyst, Poshmarkist, eBayst kui ka Redbubble’ist. Suurt huvi tuntakse kurikuulsa ettevõtte sümboolikaga tasside, T-särkide ja isegi vannikardinate vastu. Üks kõige unikaalsemaid asju, mida müüakse, on autentne Theranose laborikittel, mille eest küsitakse 17 000 dollarit.

Lisaks on juba pikka aega olnud Hollywoodis tegemisel Holmesist rääkiv mängufilm "Bad Blood", mille peaosa ehk Holmesi peaks mängima Jennifer Lawrence.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid