Järelturg on koht, kuhu investorid saavad enda olemasolevad investeeringud vajadusel nii-öelda müüki panna. Laenudesse investeerides peab arvestama sellega, et enda investeeringute summad saad sa kätte alles siis, kui laenuperiood on läbi saanud (tavaliselt üks aasta, kuid mõnel puhul isegi viis aastat).

Ehk sisuliselt saavadki investorid soetada endale järelturult teiste investorite laenude osakuid. Sageli on järelturul saadaval olevad pakkumised ka oluliselt kõrgema intressiga. Kreditex Ühisraha juhi Jekaterina Rozenštrauchi sõnul on keskmine saadav tulu järelturul 15 kuni isegi 21 protsenti, mistõttu ka paljud aktiivsed pakkumised kohe ära ostetakse.

Rozenštrauch selgitab veel, et järelturg pakub võimalust, kus investor saab oma laenu müüki panna endale sobivate tingimustega. „Näiteks kui on vaja kiiresti raha kätte saada, saab alati odavama hinnaga laenu järelturule panna. Samuti võib ka selle juurdehindlusega müüki panna,” rääkis ta.

Enamasti on järelturul küll väikelaenud, ent Rozenštrauchi sõnul on vahel harva müüki pandud ka mõni kinnisvaralaen. Järelturul pakutavate laenude osakute juures saab näha aega investeeringu lõpuni, põhiosa jääki, hinda, oodatavat tulu ja ka reitingut.

Vaata järele, millised pakkumised on hetkel järelturul saadaval.