Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul suurenes tootmine rohkem kui pooltel töötleva tööstuse tegevusaladel. „Eelmise aasta juulis ei olnud enam koroonapandeemia mõju täheldatav ja töötleva tööstuse tootmismahud jäid 2019. aastaga samale tasemele. Selle aasta juulis tootmismahud aga võrreldes kriisieelse ajaga juba kasvasid,“ kommenteeris Bunder.

Suurema osatähtsusega tööstusharudest kasvas puidu töötlemine (6,4%), metalltoodete (10,2%), elektriseadmete (6,8%) ning ehitusmaterjalide (17,5%) tootmine. Mahud vähenesid elektroonikaseadmete tootmises (18,1%) ja toiduainetööstuses (3,0%).

Juuniga sarnaselt võis mäetööstuses juulis täheldada head kasvu nii turba tootmises kui ka ehitusmaavarade kaevandamises.

Töötleva tööstuse toodangust 65% müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes mulluse juuliga 9% ja müük siseturule 18%.

Tööstustoodangu mahuindeksi muutus

Sesoonselt korrigeeritud andmetel jäid tööstuses ja töötlevas tööstuses mahud võrreldes juuniga samale tasemele.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta juuliga 40%, samas soojuse tootmine vähenes 3%.

Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid