ABBA, mille asutasid 1972. aastal Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson ja Anni-Frid Lyngstad, on ajaloo üks populaarsemaid bände.

Nad võitsid Eurovisioni lauluvõistluse 1974. aastal oma hitiga Waterloo ning müüsid üle maailma üle 385 miljoni albumi ja singli.

Kahest abielupaarist koosnev rühm kasvas aga lõpuks lahku. Björn ja Agnetha lahutasid 1980. aastal ning Benny ja Anni-Frid järgnesid aasta hiljem.

Rühm läks laiali 1982. aastal, kuid jätkasid oma muusikast autoritasude nõudmist.

Vastavalt veebisaidile wealthypersons.com on 2021. aasta augusti seisuga väärt ABBA 900 miljonit dollarit.

Suurema osa oma varandusest teenis bänd aastakümnete jooksul tuuride ja esinemiste kaudu, kuid nad on oma sissetulekut kasvatanud ka läbi filmide ja telesaadete. Näiteks kohandati ABBA muusikat muusikaliks nimega "Mamma Mia!", mis on siiani Londoni West Endi ja New Yorgi Broadway populaarseim muusikal.

Väidetavalt teenisid nad oma muusika eest honorari 3,62 miljonit eurot. Bändiliikmed teenivad oma muusikast autoritasuna raha tänaseni. Individuaalselt arvatakse bändiliikmete väärtuseks 170--254 miljonit eurot.

Celebrity Net Worthi andmetel on Anni-Frid ja Björn grupi enim teenivad inimesed, kelle netoväärtus on 254 miljonit eurot.

Samal veebisaidil hinnatakse Benny netoväärtuseks 194 miljonit eurot ja Agnethale 170 miljonit eurot.

Vaatamata suurtele summadele ütles bänd, et kui nad taas kokku tulevad, siis muusika, mitte raha pärast.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid