Tallinna Kaubamaja Grupi tütarettevõtja TKM King AS sulgeb järk-järgult 2022. aasta jooksul kingamüügile spetsialiseerunud ABC KING ja SHU füüsilised poed.

Grupp jääb edaspidi jalatsitega kauplema e-kanalites, Kaubamajas ja suuremates Selverites.

Käesoleval ajal ei kavandata TKM King AS osaluse võõrandamist, äriühingu lõpetamist ega muudatusi juhatuse koosseisus. Sulgemisotsus ei oma olulist mõju Grupi majandustulemustele.

TKM Grupi juhatuse esimees Raul Puusepp ütles otsust kommenteerides, et jalatsiäris olid keerulised ajad juba enne Covid-19 kriisi, mille tõttu omakorda veel kaks kevadhooaega kaubanduse sulgemiste tõttu märkimisväärselt kannatas.

„Klientide ostueelistused on selgelt muutunud klassikalisest kingast sportlikuma jalatsi suunas ning konkurents selles äris seetõttu eriti tihe. Olime mõnda aega valikute ees, kas jõuliselt strateegiat muuta või kahjumlik ärisuund lõpetada,“ lisas Puusepp.

TKM King juhatuse liige Anne-Liis Ostovi sõnul on kaupluste sulgemiste puhul tegemist pikaajalise protsessiga järgneva aasta jooksul ning kiireid muutusi see klientidele kaasa ei too. „Kõik ABC KINGa ja SHU kauplused on endiselt samamoodi avatud ka homme, sügiskollektsioon kliente ootamas“. Ostovi sõnul on käesoleva aasta lõpuks plaanis sulgeda vaid üksikud poed ettevõtte 19-st kauplusest.