Pariisis tegutsev meediaorganisatsioon, mis on tuntud oma prantsuskeelse lühendi RSF (Piirideta Ajakirjanikud) all, teatas, et pöördub kohtusse sotsiaalmeediahiiu Facebooki “eksitavate kaubandusvõtete” tõttu.

Meediagrupi sõnul on USA sotsiaalmeediaettevõte oma veebilehel lubanud vihakõne ja valeinformatsiooni “massilist levikut”. Täpsemini väidetakse, et kuigi Facebook lubab oma teenusetingimustes pakkuda kasutajatele "turvalist ja veatut keskkonda", ei suuda platvorm seda teha, kuna vihale õhutav sisu ja valeinformatsioon on saidil laialt levinud.

Juriidiline kaebus, millega Prantsuse uudisteagentuur AFP tutvust tegi, on suunatud tütarettevõtetele Facebook France ja Facebook Ireland, mille kaudu teostab firma osa oma äritegevustest Prantsusmaal.

Surmaähvardused Charlie Hebdo ajakirjanike suunal

Eelkõige viitas kaebus Prantsuse ajakirja Charlie Hebdo Facebookis postitatud ajakirjanike vastu suunatud tapmisähvardustele ning samuti laialt levinud Prantsuse filmile “Hold Up”, milles keskendutakse erinevatele koroonateemalistele vandenõudele.

Ettevõtteid, keda seostatakse eksivatavate kaubandusvõtete kasutamises, võidakse Prantsusmaal trahvida summas, mis moodustab kuni 10% nende keskmisest aastasest tulust.

Arvestades, et Facebook näeb ette samu teenusetingimusi kogu maailmas, võib kohtuotsusel „olla ülemaailmne mõju”, ütles RSF, lisades, et kaalub sarnaste juhtumite algatamist teistes riikides.

Sotsiaalmeedia on kohtute tähelepanu all

Sotsiaalmeedia teenusepakkujad on viimastel kuudel Prantsusmaal silmitsi seisnud mitmete kohtumenetlustega. Seda ka Twitter, kes on samuti sihtmärk Prantsusmaa kohtutele.

Selle kuu alguses esitasid 14 feministlikku aktivisti Facebooki vastu kaebuse, väites, et ettevõttele kuuluv Instagram-i keskkond eemaldas mõned nende postitused, lubades samal ajal teistel kasutajatel neid karistamatult ahistada.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid