Sotsiaalmeedia rakendus, mille omanik on Facebook, oli välja töötanud lastele mõeldud versiooni, mis oleks reklaamivaba ja võimaldaks vanematel oma laste tegevust jälgida. Versiooni kritiseerisid mitmed teadlased, väites, et see võib nende vaimset tervist kahjustada. Uus platvorm oli mõeldud alla 13-aastastele lastele, kes praegu ametlikult Instagrami kasutada ei saaks. Samas näevad nad, et paljud liituvad niikuinii juba ka nooremas eas.

"Usun endiselt, et hea oleks ehitada Instagrami versioon, mis oleks teismelistele ohutu, kuid tahame võtta aega, et suhelda vanematega, teadlaste ja ekspertidega ning jõuda üksmeelele, kuidas edasi liikuda," rääkis Instagrami juht Adam Mosseri.

Hiljutine Wall Street Journali lugu paljastas, kuidas Facebooki teadustöö tõestab, et fotode jagamise rakendus Instagram võib kahjustada noorimate kasutajate vaimset heaolu. Ligi kolmandik noortest teismelistest tüdrukutest ütles ajalehes läbi vaadatud dokumentide järgi Facebookis, et tunnevad end pärast saidi sirvimist oma keha pärast halvemini.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid