Uute eramute hinnast on Arco Vara juhi Miko Niinemäe sõnul vara rääkida. “Kui Lozeni piirkonna rida- ja paariselamute hinnad on ilma käibemaksuta keskmiselt umbes 1200–1600 eurot/m2, siis eramajade puhul saame eeldada ka kõrgemat hinda. Samal ajal oleme Botanica Lozen projektis valmistunud pakkuma eramuid paariselamuga samas hinnaklassis,” lisas Niinemäe.

Arco Vara Bulgaaria tütarettevõtte juht Kaloyan Radosslavov ja Miko Niinemäe märkisid, et Bulgaaria kinnisvaraturg pole COVID-19 tõttu kannatanud. “Eluasemehinnad tõusid Sofias 2020. aastal aastatagusega võrreldes keskmiselt 4,6%, sarnane on olnud kasv ka teistes suuremates linnades. Turgu toetavad rekordiliselt madalad intressimäärad, madal töötus ja kasvavad sissetulekud,” kommenteeris Radosslavov.

Foto on illustratiivne

Niinemäe lisas, et koroonaviiruse pandeemia suurendas nõudlust maapiirkondade ja äärelinna kinnistute järele. “Sellepärast uuris Arco Vara Bulgaaria meeskond võimalust varem korterelamute ehitamiseks mõeldud piirkonna potentsiaali eramajade rajoonina ja jõudsime järeldusele, et taasalustame varasemalt külmutatud projekti uuel kujul.

Botanica Lozeni arendus jääb kesklinnast vähem kui 15 minutilise autosõidu kaugusele, lisaks on piirkonnas korralik ühistranspordiühendus. “Me näemegi oma uue arenduse potentsiaalsete ostjatena peresid, kes tahaksid elada puhtas ja kaunis looduslikus keskkonnas, kuid samal ajal vajavad kiiret ligipääsu südalinna tööle, kooli-lasteaeda või polikliinikusse,” selgitas
Arco Vara Bulgaaria tütarettevõtte juht Kaloyan Radosslavov.

Arenduse planeeritavad 54 ühepereelamut valmivad kolmes etapis. “I ja II etapis on kavas ehitada kummaski 16 ja III etapis 22 maja,” tutvustas Radosslavov. “Iga maja ehitatakse oma krundile, mis tähendab, et ostjad saavad maja ja maatüki täielikult omandisse. See võimaldab omanikel valida nii hoone kui ka õueala kujundust, haljastust, teha teatud soovitud muudatusi - näiteks lisada oma hoovidesse basseine või muid rajatisi,” lisas ta.

Majade kogupindala jääb eeldatavalt vahemikku 270-350 m2, sealjuures on I ja II etapi elamud suuremad ja III omad veidi väiksemad. “Sealjuures tasub tähele panna, et Bulgaarias arvestatakse pindalasid brutopinnas mitte meile harjumuspärase puhta põrandapinnana. Sellepärast tunduvadki Botanica Lozeni majade pindalad võrreldes Eesti kinnisvaraturul pakutavaga tublisti suuremad,” juhtis Niinemäe tähelepanu.

“Majade esimesel korrusel on köök ning elu- ja söögituba, kust pääseb otse õue. Ülemisel korrusel asuvad magamistoad,” tutvustas Radosslavov plaane lisades, et eestlaste majades nii enesestmõistetavat leiliruumi Bulgaarias sama palavalt ei armastata, seega pole saunaruum majadesse ette nähtud. “Soovi korral on aga omanikul võimalus lasta see ehitada.”

Septembris algas Botanica Lozeni arenduse projekteerimine. “Alates põhiplaanide valmimisest, alustame ka ostuhuviliste broneeringutega. Ehitus algab kava kohaselt 2022. aasta II kvartalis. Kõigi etappide valmimine on oodata 2024. aasta lõpuks,” ütles Radosslavov.