Uurige üürniku tausta

Seda võib teha nii helistades eelmisele üürileandjale, tema töökohta või ka internetist tausta uurides. Tavaliselt saab sealt üsna hea pildi kätte. Kui kohtumisel on inimene meeldiv, võib olla seda isegi piinlik teha, aga uskuge mind, see on hädavajalik. Kui eelmine üürileandja puudub või mingil põhjusel ei saa ta soovituskirja anda, tasub kindlasti rääkida tööandjaga. Paljud tulevased puuküürnikud oskavad uinutavalt rääkida oma loo, mis hiljem väljamõeldiseks osutub.

Sõlmige üürileping kirjalikult

Ikka sõlmitakse veel päris tihti suuliseid lepinguid ja samuti arvatakse, et kui e-maili teel on „jutud räägitud“, ongi see piisav. Kui tekib aga mingigi tõrge omavahelises suhtluses, aitab vaid kirjalik leping. Tasuta lepinguvormid on saadaval mitmetel kodulehtedel.

Tagatisraha suurus

Kui olete lepingutingimused läbi mõelnud, tuleb kokku leppida tagatisraha suuruses. Võlaõigusseaduse kohaselt on lubatud tagatist küsida kuni kolme kuu üüri ulatuses.

Ole tähelepanelik

Selleks, et pikka võlgnevust ei tekiks, jälgi laekumisi kindlasti igal kuul. Kohe, kui tekib tõrge, selgita välja põhjus ja tegele võla kättesaamisega. Võta seisukoht, et ka üks maksepäeva viivitus teeb rentnikust võlglase. Saada kirjalik hoiatus ja ütle konkreetne kuupäev võlgnevuse kustutamiseks. Kui ka siis laekumist ega selgitavat põhjust ei ole, ütle üürileping üles ja tee seda kindlasti kirjalikult. Vajadusel saad selle kättetoimetamiseks kasutada kohtutäituri abi. Üürilepingu lõpetamiseks annab aluse tasumisega viivitamine vähemalt kahe kuu eest.

Kõik siiski ei laabu?

Kui eeltoodu tulemusi ei anna ja selgitavad vastused viibivad, pöördu üürikomisjoni või kohtu poole. Ei ole mõtet ajal voolata lasta, sest iga järgmine päev töötab sinu kahjuks.

Kuidas pöörduda üürikomisjoni või kohtu poole:

  • Kui rahaline nõue on kuni 3200 eurot, saad üürikomisjoni pöördumiseks abi siit
  • Kui rahaline nõue on kuni 6400 eurot, võid esitada avalduse maksekäsu kiirmenetluse vormis menetlemiseks siin
  • Kolmas variant on pöörduda hagiavaldusega otse kohtusse siin.