Pilootprojekti käigus rajatakse valmidus igale parkimiskohale elektriauto laadimisjaama paigaldamiseks. Kui parkimiskoha omanik soetab elektriauto ja soovib laadimisteenust, saab ta Enefit Voltilt selle rentida või osta.

Arco Vara tegevjuht Miko Niinemäe selgitas, et uusarenduste puhul peab olema laadimistaristu olemasolu tagatud, koostöös Enefitiga saab Arco Vara aga pakkuda aga väga mugavat võimalust, kus klient ei pea ise ostma laadijat, vaid saab seda mõistliku hinna eest rentida. “Kui klient ei soovi enam laadimisjaama kasutada, siis on võimalik jaam Enefit Voltile tagastada ja leping lõpetada. Laadimisjaama rendisoovi võib meile teada anda juba korterit broneerides, samas on võimalik teenusega liituda ka hiljem,” lisas Niinemäe. “Meil on väga hea meel, et Enefit Volt kortermajadele sellist teenust pakkuma hakkab ning meie Rannakalda arendus on esimeste seas”.

Rannakalda uusarendus

Enefit Volti äriarendusjuht Kert Pääbo lisas omalt poolt, et huvi elektriautode vastu kasvab, samas on automanike üks põhiline mure kodune laadimisvõimalus. “Laadimisvalmiduse loomisel kortermaja parklas seab Arco Vara uue standardi, mis lähimal ajal saab uueks normaalsuseks ja aitab võtta veel ühe takistuse puhta transpordi läbimurde teelt,” leidis Pääbo.

Enefit Volt pakub elektriauto laadijaid renditeenusena taskukohase kuutasu eest, millele lisandub laadija ühekordne standardpaigalduse hind. Renditeenusega on kaetud laadijate hooldused, 24/7 klienditugi ning piisavas koguses igakuist laadimiskrediiti Eesti suurimas avalikus laadimisvõrgustikus. “Laadimiseks saab kasutada nii RFID-kaarti, mis toimib ka avalikus võrgus kui mobiilirakendust. Nende kasutamisega on tagatud, et keegi teine kliendi laadijat kasutada ei saa,” selgitas Kert Pääbo.

Rannakalda uusarendus

Mobiiliäpi kasutamine võimaldab autoomanikul Pääbo sõnul ajatada laadimist soovitud ja soodsaimale ajale. “Ühendame laadijad võrku targalt, mis aitab kasutada ära maja olemasolevat liitumisvõimsust ilma, et peaks tegema lisakulutusi liitumisvõimsuse tõstmiseks või muretsema kaitsmete väljalöömise ja ülekoormuse pärast,” lisas Pääbo.

Arco Vara Rannakalda arendus on Stroomi ranna äärse Kodulahe kvartali uus etapp. “Rannakalda arendus koosneb 3- ja 4-kordsetest kortermajadest, kus kokku 108 kodu ja lisaks 5 äripinda. Uusarenduse juurde käib ka maa-alune parkla” tutvustas Arco Vara tegevjuht Miko Niinemäe. “Rannakalda teeb eriliseks just asukoht, mis on nii mere ääres kui võimalik, kortermajade ja mere vahele jääb üksnes Stroomi rannast Rocca al Maresse kulgev kergliiklustee, mis kindlasti pakub elukeskkonnale omalt poolt väärtust juurde”

Rannakalda etapi valmimine on planeeritud aastasse 2023. Miko Niinemäe sõnul alustab Arco Vara korterite eelmüügiga juba sellel kuul.