Eesti kaupmeeste liidu uued normid liitu kuuluvatele kauplustele on:

1. Pakume suuremates kaubanduskeskuses ruume mobiilsetele või statsionaarsetele vaktsineerimispunktidele, kui riik seda meilt soovib. Võõrustame seal meedikuid ja teeme oma kanalites tasuta üleskutseid ja reklaami võimalusele poeskäiguga vaktsineerimine ühildada.

2. Lisame kaubanduskeskuste ja kaupluste sisekorraeeskirjadesse nõuded, et töötajad ja külastajad peavad kandma maski. See annab meile ruumi valdajatena õigusliku aluse maskikontrolliks. Kutsume üles seda nõuet kehtestama esimesel võimalusel.

3. Teeme kõik endast oleneva, et töötajad ja külastajad kannaksid maski. Vastavalt võimalusele: turvapersonal kontrollib maskikandmist sisenemisel või üldaladel, klientidele jagatakse maske või keeldutakse maskita teenindamisest.

4. Sulgeme kaubanduse üldkasutatavatel pindadel istumis- ja mängualad. Teeme endast oleneva, et kaubanduskeskustes ja kauplustes ei toimuks ajaveetmist.

5. Peatame üldkasutatavatel pindadel aktiivmüügi ja kauplustes degusteerimised.

"Olukord on taas kriitiline ja piirangute järgimise tagamiseks ei piisa vaid riigi ressursist. Seetõttu pingutame omalt poolt täiendavalt, et saaksime jätkata Eesti inimeste varustamist vajalike toodete ja teenustega ning tagada töö ja sissetulek oma töötajatele," kommenteeris eneseregulatsiooni taaskehtestamist kaupmeeste liidu juht Nele Peil.

"Kutsume ühtlasi üles ka oma kliente vastutustundlikule käitumisele ennekõike maski kandmisele kõigil kaubanduspindadel ja vaktsineerimisele, mis aitab ära hoida tulevased piirangud," lisas Peil.

Eesti kaupmeeste liitu kuulub 61 liiget, nende seas ka suuremad kaubanduskeskused ja jaeketid nagu Maxima, Coop, Prisma, Selver, Ülemiste keskus, Rocca al Mare keskus, Kaubamaja ja paljud teised.

Jaga
Kommentaarid