Juhtumiga seotud süüdistatavatest kaks - Sofja Pevzner-Belošitski Kristiina ­Kovalevitš - pääsesid selle nädala algul oportuniteediga süüpingist. Riigiprokurör Sigrid Nurm tegi sellise ettepaneku, kuna naiste süü polevat olnud suur ja kuritegelikku tulu polnud nad oma pahategevusega saanud. Pevzner-Belošitski jaoks lõppes seega asi 2300 euro ja Kovalevitšile 1200 euro maksmisega kriminaalmeneteluse lõpetamise eest. Süüdi nad ei jäänud, kuid oportuniteet tähendab, et tegu on siiski toime pandud.

Täna alanud kohtumenetlusega on aga süüdistatavate pingis veel eraisikutest Daniela Dalberg-Dyageleva, Ilja Dyagelev, Daniel Nevsky ja Robert Hirvi. Osaühingutest kehtib süüdistus ka OÜ-dele Delkona ja Transpire. Juhtumiga seoses on prokuratuuriga kokkuleppele läinud üle 60 000 euro eest altkäe maksu võtnud politsei sisekontrolli ametnik Dmitri Poljakov.

ERIAL on 2018. aastal tegevust alustanud hoiu-laenuühistu, mis promos ennast Eesti kapitalil tegutseva finantsasutusena. Keskkriminaalpolitsei andmetel sooritasid ERIALi juhid mitmeid kuritegusid: omastasid ühistust ligi miljon eurot ja tegid investeerimiskelmust.