„Septembri lõpus sai meie Paiaristi laadimisjaam olulise täienduse uudsel tipptehnoloogial põhinevate Kempoweri laadijate näol. Sellega on uus standard elektriautode stressi- ja järjekorravabaks laadimiseks Paiaristil loodud ja tegu on kahtlemata ühe vingeima jaamaga nii Eestis kui ka Baltikumis tervikuna tõustes siinse regiooni üheks suurimaks kiirlaadimisjaamaks. Meie järgnev plaan on paigaldada kuni 300-kilovatise võimsusega laadijad linnade sisse- ja väljasõitude juurde ning maanteede äärde. Edasi juba sinna, kus on meie poodidega tanklad,“ sõnas AS Alexela juhatuse liige ja e-mobiilsuse valdkonnajuht Alan Vaht, kui kuulutas uudse tehnoloogiaga laadijad tanklaketi Tallinn-Tartu maanteel asuvas Paiaristi tanklas avatuks.

Alexela ehitab uudset elektriautode laadimisvõrgustikku koostöös Saksa tehnoloogiagigandiga Siemens ja Soome ettevõttega Kempower. Ettevõte tuli välja ka intuitiivse elektriautode laadimisäpiga, milles on kliendil kogu vajalik ülevaade oma laadimissessioonidest, samuti käib laadimise eest tasumine otse rakenduses.

„Sellist efektiivset ning aega säästvat elektri tankimist ongi meie turul kaua oodatud,“ sõnas Vaht ja kutsus kõiki huvilisi laadija äppi alla laadima ja sellega tutvuma. „Ja selle olulise sammuga toetame taastuvenergial põhinevate transpordilahendustele üleminekut Eestis.”

Juba 2022. aasta alguses paigaldatakse koostöös Siemensiga Alexela Saku tanklasse 300-kilovatine laadija ning eesmärk on katta superlaadijatega kõik Eesti maanteed ning linnadesse sisse- ja väljasõidud. Ettevõtte laadimisteenust on võimalik soetada nii korteriühistutel, koduomanikel kui äriettevõtetel.

Tänasest alates on Alexela Tallinn-Tartu maanteel asuvas Paiaristi tanklas asuvad uudsed laadijad avalikult kasutatavad ning samuti on Alexela laadimisplatvormile tõstetud teised Alexela laadijad, mis olid seni Eleporti laadimisplatvormil. Alexela tänab Eleporti senise koostöö eest.

Laadijate ja laadimisteenusega tutvumiseks võimaldab energiaettevõte nii oma Tallinnas Peterburi teel asuvas kui Paia laadimisjaamades tasuta elektri laadimisi kuni 31. oktoobrini (k.a). Elektriauto omanikel tuleb laadimisseansi käivitamiseks laadida oma telefoni Alexela mobiilirakendus “Laadija“ ja selles konto luua. Lae rakendus alla App Store'i, Google Play poest.

Jaga
Kommentaarid