Apple’i sertifitseeritud müügiinsener Andrei Mihailov räägib uutest 14- ja 16-tollistest MacBook Pro mudelitest ning nende olulisematest uuendustest.

Disainitud professionaalide vajadustele, kuid sobilik kõigile

Uus MacBook Pro aitab suurendada igapäevast produktiivsust ja töökvaliteeti, seda nii kontorist kui ka kodust töötades. Suure võimsuse tõttu suudab see ilma ühegi probleemita hallata nii töö kui ka kooliga seotud materjale, aga ka näiteks professionaalseid graafilisi disaine.

Mõlemat mudelit on võimalik konfigureerida professionaalselt välja töötatud uute M1 Pro või M1 Max kiipide abil. Viimane neist ei võimalda mitte ainult tõhusamat tööd, vaid tagab ka pika akukestvuse. Näiteks suudab 14-tolline MacBook Pro mudel töötada ühe laadimisega kuni 17 tundi ja 16-tolline mudel kuni 21 tundi.

Apple tutvustas esimest korda ka System on a Chip põhimõtet, mis tähendab, et kogu süsteem on rajatud ühe sülearvutis oleva kiibi peale. Kogu süsteem toimib ühtsena ja projektide töötlemine, toimetamine või muu korraldus on tunduvalt sujuvam kui varem. Seda toetavad omakorda ka 10-tuumaline keskprotsessor (CPU), 32-tuumaline graafikaprotsessor (GPU) ja 16-tuumaline Neural Engine.

Arvutisse on integreeritud veelgi rohkem uusi porte: kolm Thunderbolt 4 porti, HDMI-port, SDXC-kaardi pesa, kõrvaklappide pesa ning MagSafe 3 port.

Kõik igapäevatööks vajalikud rakendused, nagu Pages, Numbers ja Keynote, on juba kasutamist ootamas. Samuti sobitub MacBook Pro ka kõikide Microsoft 365 ja Adobe Creative Cloudi programmidega, et kasutaja saaks enda töö veelgi paremale tasemele viia.

Uut mudelit on kasulik käsitsema hakata ka neil, kes pole varem otseselt Maci mudelitega kokku puutunud. Kuna arvutis on olemas kõik vajalikud programmid, mis on väga kasutajasõbralikud ja arusaadavad, siis nullist töö alustamine ei ole sugugi keeruline.

Lisaks kiirusele ja võimsusele on uuel MacBook Pro mudelil olemas ka erk ja kvaliteetne Liquid Retina XDR ekraan ning läbi aegade kõige parem kaamera- ja helikvaliteet.

Suuremahulised projektid ei aeglusta arvuti tööd

Esimest korda on MacBook Pro mudelil ka ProMotioni videotehnoloogia, mida muidu on kasutatud iPhone’ides ja iPadides. 120 Hz värskenduskiirus ja Liquid Retina ekraan teevad kogu pildi palju erksamaks ja sujuvamaks. Selline tehnoloogia võimaldab nii internetis surfamist kui ka kõrgresolutsiooniga arvutimängude mängimist samal ajal energiat säästes.

Apple’i jaoks on oluline, et erimahuliste dokumentide ja programmide avamisel ei muutuks töökiirus. Uuel MacBook Pro mudelil on ka ülikiire andmehaldus kuni 8 TB mahukusega, mis võimaldab programme ja dokumente sekundiga. Samuti suudab see hallata 8K resolutsiooniga videoid või salvestada sadu tuhandeid RAW-vormingus pildifaile.

Arvutisse sisseehitatud jahutussüsteem suudab läbi lasta ligikaudu 50% õhku, seda isegi väikesel ventilatsioonikiirusel. See võimaldab seadmel töötada pea haudvaikuses, et oleks võimalik tööülesannetele keskenduda.

Pildikvaliteet – ülireaalsetest videokõnedest koduse kinoekraanini

Uuel MacBook Pro mudelil on 1080p FaceTime HD-kaamera, mis võimaldab nii kolleegide või klientidega koosolekuid pidada kui ka teha lõbusaid videokõnesid pere ja sõpradega. Täiustatud videosignaali protsessor tagab, et kõnede heli on tunduvalt selgem ja eredam. Samamoodi aitab kvaliteedile kaasa ka uue generatsiooni Wi-Fi 6 tehnoloogia, mis suurel kiirusel kõnede seiskumist takistab.

Üks olulisemaid faktoreid – kõnede kvaliteet – on oluline nii era- kui ka ärikõnede puhul. Samuti takistab mikrofon välise heli tulemist kõnesse ja keskendub just kõneleja häälele. Selline tehnoloogia areng võimaldab kuni 60% ulatuses helisummutust.

Uuel mudelil on olemas ka kuue kõlariga audiosüsteem, mis tähendab, et arvutist tulev heli täidab ligikaudu 80% ruumi ulatusest. Dolby Atmos ümbritseva heli süsteem tekitab 3D-heli kasutaja ümbruses, seda nii muusika kuulamisel kui ka filmi vaatamisel.

Kui kõik need funkstioonid omavahel ühendada, siis saamegi MacBook Pro muuta justkui kaasaskantavaks kinoks.

Apple’i ühine ökosüsteem säästab väärtuslikku aega

Juba varasemast ajast on Apple’i seadmete kasutajad kursis sellega, kuivõrd lihtne on erinevaid seadmeid omavahel ühendada. Samasuguse süsteemi järgi toimib ka uus MacBook Pro.

Apple’i ühine ökosüsteem võimaldab vastata näiteks Apple Watchis loetud sõnumitele hoopis MacBookis. Või kui kasutada peamise ekraanina arvutit, siis on võimalik iPad ühendada lisaekraaniks, et oleks võimalik mitut erinevat dokumenti korraga hallata. Samuti iPhone Notesi rakenduses märkmeid tehes tulevad need automaatselt ka arvutisse – või vastupidi.

Apple’i seadmete ökosüsteemiga jõuab kogu vajalik info õigel ajal kasutajani. Kõik iPhone’i tulevate sõnumite teavitused ilmuvad samal ajal ka arvutiekraanil. Tänu sellele on võimalik lähedaste inimeste, sõprade või kolleegidega kõikjal ühenduses olla.

Suur rõhk on turvalisusel

Apple on aastatega hakanud üha rohkem tähelepanu pöörama turvalisusele ja privaatsusele, et kasutaja andmetele täielik kaitse tagada.

M1 kiip ja maailma üks kõrgemalt arenenud tarkvarasüsteem macOS Monterey tagavad iga Mac arvuti täieliku turvalisuse.

FireVault krüpteerib kogu süsteemi veelgi suurema turvalisuse tagamiseks. Seega, pole oluline, millega kasutaja tegeleb, täielik privaatsus on tagatud.